Ogłoszenia- 3 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ –10.04.2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. To inicjatywy skierowane do nas wszystkich ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie. Wczytujmy się więc z ochotą i rozważajmy słowo Boże. W naszej archidiecezji
    w ramach obchodów Tygodnia Biblijnego przeżywamy dzisiaj Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W sobotę natomiast na plaży miejskiej w Gdyni naprzeciw Muzeum Marynarki Wojennej o godz. 11.00 rozpocznie się akcja pt. „Słowo na plaży”, na to wydarzenie serdecznie zapraszamy całe rodziny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  2. Od poniedziałku, zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Chciejmy uczcić Maryję, mając na uwadze 100. rocznicę Jej objawień w Fatimie i wezwanie Matki Syna Bożego Jezusa Chrystusa do modlitwy.
  3. W poniedziałek modlimy się za Ludzi Pracy przez wstawiennictwo Świętego Józefa, rzemieślnika.
  4. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Będziemy w tym dniu gościć ks. Jakuba Dębickiego, kapłana naszej diecezji, który pracuje na Ukrainie. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę, aby wesprzeć posługę ks. Jakuba. W środę również o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z Panem Andrzejem Duffke, który da świadectwo wielkiej mocy modlitwy, której doświadczył m.in. w związku z przeżytym wypadkiem. W środę wypada 1. rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.
  5. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów, módlmy się również o nowe powołania do służby Bożej zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej
    o godz. 20.00.
  6. W piątek przed południem ks. Proboszcz, ks. Andrzej i ks. Jerzy odwiedzą chorych. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Spowiedź od 15.45, o godz. 16.30 Msza święta dla dzieci o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
  7. W sobotę Msza święta dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00
    i nabożeństwo różańcowe. Do chorych uda się ks. Wojciech.
  8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
  9. Zachęcamy do lektury kolejnych numerów Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Jasia.