Setna rocznica Objawień Fatimskich

W sobotę 13 maja świętowaliśmy 100 rocznicę Objawień Fatimskich.
13 maja 1917 r troje dzieci-  Hiacynta, Franciszek  i Łucja bawiło się właśnie w Cova da Iria, gdzie dostrzegli dwa błyski podobne do błyskawicy, po których nad drzewem ujrzeli Matkę Bożą. Była to, zgodnie z opisem siostry Łucji, „Pani ubrana na biało, bardziej błyszcząca niż słońce, promieniejąca światłem czystszym i intensywniejszym od kryształowego pucharu z wodą, prześwietlonego promieniami słonecznymi”. Jej nieopisanie piękna twarz nie była „ani smutna, ani radosna, raczej poważna”, z odcieniem łagodnego wyrzutu. Jej dłonie złożone jak do modlitwy, spoczywające na piersiach, zwrócone były ku górze. Z prawej dłoni zwisał różaniec. Całe Jej szaty zdawały się być zrobione ze światła, suknia Jej była biała, płaszcz również biały, obramowany złotem okrywał jej głowę i sięgał do Jej stóp. Włosy i uszy nie były widoczne. Siostra Łucja nigdy nie była w stanie opisać rysów twarzy Matki Bożej, ponieważ jej piękna nie da się wyrazić ludzkimi słowami. Dzieci były tak blisko Matki Bożej, że znajdowały się wewnątrz blasku, jaki Ją otaczał, przy którym Ona sama promieniała.

Rozpoczęliśmy nabożeństwa fatimskie. W sobotę po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Niech Matka Boża będzie kierowniczką naszej ziemskiej wędrówki do zbawienia. Oddajmy się w ręce Maryi, biorąc z Niej przykład, odpowiadajmy Bogu – TAK.

                             Matko Boża – módl się za nami !