Ogłoszenia- XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2017

  • Czas wakacji i urlopów niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, z bliskimi i ogólnemu wzmocnieniu. Serdecznie witając wszystkich wypoczywających nad morzem, życzymy wielu radosnych i pogodnych chwil, a wszystkim parafianom rozpoczynającym urlopy życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.

  • Dziś po Mszach św. poświęcenie samochodów, z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Akcja św. Krzysztof zwraca się z apelem do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku i przeznaczyli go na pomoc misjonarzom w zakupie specjalistycznych samochodów do pracy misyjnej. Jest to letnia zbiórka na misje św.

  • Codzienny różaniec w intencji pokoju o 17.30.

  • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

  • W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  • W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P. i w sobotę św. Marty.

  • XXXII Gdyńska Piesza Pielgrzymka wyrusza na osiemnastodniowy szlak w środę, 26 lipca, z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni po Mszy św. o godz. 6.00. Spotkanie organizacyjne i zapisy w niedzielę, 23 lipca, w parafii Niepokalanego Serca Maryi na Karwinach o 16.00. Informacje i zgłoszenia internetowe na stronie www.gdynskapielgrzymka.pl Z grupą gdyńską pielgrzymować będzie Ks. Henryk. Natomiast XXXV Gdańska Piesza Pielgrzymka wyrusza na szesnastodniowy szlak w piątek, 28 lipca, z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku o godz. 6.00. Ks. Proboszcz poprowadzi tradycyjnie grupę biało-fioletową. Zapisy do grupy biało-fioletowej w zakrystii po Mszy św. i na szlaku pielgrzymki. Wejście na Jasną Górę pielgrzymów podążających z naszej Archidiecezji w grupach kaszubskiej, gdyńskiej i gdańskiej nastąpi 12 sierpnia. Matka Boża zaprasza do wspólnego wędrowania. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć grupy naszych pielgrzymów wodą do picia to prosimy o dostarczanie jej w zgrzewkach, w półlitrowych butelkach do zakrystii, biura lub na plebanię.

  • Osoby, które z różnych powodów nie mogą podjąć pątniczego trudu zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymce m.in. przez udział w codziennej Eucharystii o 18.00 a po niej w Apelu Jasnogórskim. Będziemy w ten sposób w tej tzw. „Złotej Grupie” stanowić duchowe zaplecze pielgrzymki, a pielgrzymi każdego dnia będą modlić się w naszych intencjach. Intencje modlitewne można przekazać naszym pielgrzymującym kapłanom – Ks. Henrykowi do wtorku, Ks. Proboszczowi do czwartku.

  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Zygmunta Podjackiego. Wieczny odpoczynek…