Misje parafialne

Drodzy Parafianie

Wiele razy przeżywaliśmy już w swoich rodzinach wydarzenia, które zapadały głęboko w nasze serca tylko dlatego, że byliśmy zaangażowani w nie całym sobą – umysłem, wolą i uczuciami. Zbliża się czas Misji Świętych w naszej Rodzinie Parafialnej. Jest to czas szczególny. Jest to czas łaski, w którym Pan Jezus – tak jak przed dwoma tysiącami lat – pragnie osobiście spotkać się z każdym z nas, by nas uszczęśliwić i obdarzyć potrzebnymi łaskami.

Dziś, tak jak wówczas, wielu jest zagubionych, utrudzonych, zmęczonych czy chorych. Są radośni i smutni, mający się dobrze i potrzebujący. A wszystkim nam potrzeba czasu, by odetchnąć, odpocząć i nabrać nowych sił do życia w pełni chrześcijańskiego. Taką możliwość zatrzymania się, zadumy i refleksji jest czas Misji Świętych. Jest to dobra sposobność, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny rachunek sumienia, by to co chore – uleczyć, to co pokrzywione – wyprostować, a za wszelkie dobro – podziękować.

Droga Siostro i Drogi Bracie, przyjmij serdecznie zaproszenie do uczestnictwa w Misjach Świętych. Jest to wydarzenie wyjątkowe. Ostatnie Misje przeżywaliśmy w 2005 roku. Obecnie misje odbywamy w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w Roku św. Brata Alberta. Są one szansą – może dla wielu ostatnią – odczytania celu i sensu życia w trudzie codzienności. Niech nikogo z nas nie zabraknie! Polecając Was przed Bogiem proszę wszystkich o osobistą i rodzinną modlitwę za Misje, za Ojców Misjonarzy i za naszą Rodzinę Parafialną.

Wasz Proboszcz Ksiądz Kanonik Tomasz Biedrzycki  

wraz z Misjonarzami i Duszpasterzami

 

 

 

 

                              Misje parafialne- szczegółowy program do pobrania