Ogłoszenia parafialne, XXV Niedziela Zwykła, 24 wrzesień 2017

  • Kończymy dziś Misje Parafialne. Dziękujemy miłosiernemu Bogu za łaskę i działanie przez sakramenty i posługę słowa Ojców Redemptorystów. Wszystkim zaś parafianom dziękujemy za liczny udział w poszczególnych uroczystościach tygodnia misyjnego.

  • Codzienny różaniec w intencji pokoju o 17.30.
  • Nabożeństwa w tygodniu po wieczornej Mszy św.

– w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

– w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa

w środę św. Wincentego a Paulo

w czwartek św. Wacława

w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. i spotkanie jutro, w poniedziałek 25 września o godz. 18.00.

  • Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta w naszej parafii będzie miała miejsce w czwartek 28 września. Zapraszamy o godz. 17.30 na różaniec, o 18.00 Msza św. a następnie Adoracja ze św. Albertem zakończona Apelem Jasnogórskim o 21.00 i pożegnaniem relikwii. W tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka koców, pościeli i ręczników z przeznaczeniem dla bezdomnych w noclegowniach.

  • Nasza parafia uczestniczy w organizacji ogólnopolskiej modlitwy „Różaniec do granic” w I sobotę 7 października. Zapraszamy o 10.30 na konferencję, o 11.00 na Mszę św. i 15-to minutową medytację nad tajemnicami różańcowymi a od 14.00 spotkamy się na Molo Orłowskim i odmówimy 4 części różańca.

O 13.45 przy figurze Chrystusa błogosławiącego morze gromadzą się dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie różańców.

Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie w ramach tego czuwania.

Po Mszy św. i modlitwie w kościele nasza parafia podejmuje gości przyjezdnych z Polski poczęstunkiem. Prosimy o przynoszenie ciast i napojów w piątek, 6 października po Mszach św. na plebanię (na dzień dzisiejszy zgłosiło swój udział z Polski ok. 100 osób.

  • Od przyszłej niedzieli zaczyna się miesiąc różańcowy – październik. Zapraszamy na codzienny różaniec całymi rodzinami razem z dziećmi o 17.30.

  • Ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę odbędzie się 4 listopada. Zapisy i informacje na stronie: www.bractwoswietegopawla.pl

  • Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego.