Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła, 1 październik 2017

Wszystkim parafianom dziękujemy za liczny udział w czwartkowej peregrynacji relikwii św. Brata Alberta i za dary złożone dla bezdomnych w noclegowni prowadzonej przez Siostry Albertynki w Wejherowie.

Zaczyna się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na codzienny różaniec całymi rodzinami razem z dziećmi o 17.30.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o 18.00.

W I czwartek po Mszy o 18.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

W I piątek okazja do spowiedzi św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.30 różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 wieczorna Eucharystia. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi po pierwszej Komunii św. do odprawienia nabożeństwa 9 Pierwszych Piątków Miesiąca – Komunia św. przyjęta w tym dniu poprzedzona spowiedzią w tym dniu lub wcześniej.

Odwiedziny chorych: w I piątek przed południem chorych z Komunią św. odwiedzi Ks. Andrzej i Ks. Jerzy, a w sobotę ks. Wojciech.

Nasza parafia uczestniczy w organizacji ogólnopolskiej modlitwy „Różaniec do granic” w I sobotę, 7 października. Zapraszamy o 10.30 na konferencję, o 11.00 na Mszę św. i 15-to minutową medytację nad tajemnicami różańcowymi a od 14.00 spotkamy się na Molo Orłowskim i odmówimy 4 części różańca.
O 13.45 przy figurze Chrystusa błogosławiącego morze gromadzą się dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie różańców.
Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie w ramach tego czuwania.

Po Mszy św. i modlitwie w kościele nasza parafia podejmuje gości przyjezdnych z Polski poczęstunkiem. Prosimy o przynoszenie ciast i napojów w piątek, 6 października po Mszach św. na plebanię (na dzień dzisiejszy zgłosiło swój udział z Polski około 150 osób).

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
w poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów,
w środę św. Franciszka z Asyżu,
w czwartek św. Faustyny Kowalskiej,
w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Zapraszamy na rekolekcje w drodze – pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Chrystusa w Wielkim Poście od 1 do 18 marca 2018 r. Program zamieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Koszt 3200 zł i 90 USD. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefę Dąbrowską, Piotra Krefta Henryka Grabowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…