Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą, 8.10.2017

Obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – pomoc stypendialną dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Centralne uroczystości gdyńskie o 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży przy Urzędzie Miasta.

Dziękujemy parafianom za liczny udział we wczorajszej modlitwie na molo „Różaniec do granic” i włączenie się w przygotowaniu poczęstunku dla naszych gości spoza parafii.

Zapraszamy na codzienny różaniec całymi rodzinami razem z dziećmi o 17.30.
Nabożeństwa w tygodniu po wieczornej Mszy św.
– w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
Czuwanie w 100 rocznicę zakończenia objawień fatimskich w piątek, 13.X. O 17.30 pierwsza część różańca, o 18.00 Msza św., po Mszy św. procesja fatimska, druga część różańca, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza. W czasie czuwania ofiarujemy Matce Bożej koronę, którą będzie udekorowana nasza figura fatimska.

Od przyszłej niedzieli, 15.X. rozpocznie się peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św.

Adoracja całonocna Najświętszego Sakramentu z piątku po czuwaniu fatimskim do rana w sobotę – z 13 na 14.X. Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.

Zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku w przyszłą niedzielę, po Mszach św. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki roczne i bieżące. Za wypominanych zmarłych modlimy się na różańcu przez całą oktawę Wszystkich Świętych. Wypominki składamy w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

Chętnych do redagowania naszego czasopisma parafialnego prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

Zapraszamy na rekolekcje w drodze – pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Chrystusa w Wielkim Poście od 11 do 18 marca 2018 r. Program zamieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Koszt 3200 zł i 90 USD. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Polecamy też pierwszy numer dwumiesięcznika biblijnego zatytułowanego Galilea, wydawanego przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej. Pomoże nam w lepszym zrozumieniu Pisma Świętego. Koszt Galilei to 7,50zł.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Tadeusza Gapińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…