Ogłoszenia parafialne, XXVIII Niedziela Zwykła, 15 październik 2017

Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

Kontynuujemy wymianę ogrodzenia cmentarnego rozpoczętą przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Rybkę. Rozpoczął się kolejny etap – od bramy do znaku. Koszt wykonania to 43 tysiące złotych. Dziękujemy za pomoc w realizacji tego zadania. Ofiary można składać – jak to było do tej pory – w kopercie, a taca przyszłej niedzieli w całości będzie przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać.

Zapraszamy na codzienny różaniec całymi rodzinami razem z dziećmi o 17.30.

Nabożeństwa w tygodniu po wieczornej Mszy św.
– w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

W poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Śląską – 39 lat temu w jej wspomnienie Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – pamiętajmy we wdzięcznej modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach i pracownikach służby zdrowia w dniu ich patrona. W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.

Uroczystej koronacji naszej figury fatimskiej dokona J.E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź w pierwszą sobotę miesiąca 4 listopada o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy na tą podniosłą uroczystość.

Od dziś rozpoczyna się peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.

Zachęcamy parafian do włączenia się do wspólnoty Żywego Różańca. Osoby, chętne do odmawiania codziennie jednej dziesiątki różańca prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Spotkanie zelatorek poszczególnych róż w najbliższą sobotę po Mszy św. o 8.00.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki roczne i bieżące. Za wypominanych zmarłych modlimy się na różańcu przez całą oktawę Wszystkich Świętych. Wypominki składamy w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

Chętnych do redagowania naszego czasopisma parafialnego prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

Zapraszamy na rekolekcje w drodze – pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Chrystusa w Wielkim Poście od 11 do 18 marca 2018 r. Program zamieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Koszt 3200 zł i 90 USD. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Otrzymaliśmy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dodatkowe egzemplarze pierwszego numeru dwumiesięcznika biblijnego Galilea wydawanego przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Barbarę Chludzińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…