Ogłoszenia parafialne, XXX Niedziela Zwykła, 29 październik 2017

 

 

 • Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne – zebraliśmy 6000 zł. Kontynuujemy wymianę ogrodzenia cmentarza. Koszt wykonania obecnego etapu to 43 tysiące złotych. Ofiary można składać również – jak to było do tej pory – w kopercie. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za zabieranie ze sobą śmieci z cmentarza. Jest to dla nas ogromna pomoc. Bóg zapłać.

 • Jeszcze tylko do wtorku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe całymi rodzinami razem z dziećmi o 17.30, a potem przez całą oktawę Wszystkich Świętych na różaniec z wypominkami o tej samej porze.

 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie modlitwy za zmarłych na cmentarzu na Kolibkach o 12.00, a w kościele dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 z procesją na cmentarzu parafialnym. Przez całą oktawę, do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny dla zmarłych pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. – Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Komunia św.. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.

 • W czwartek Dzień Zaduszny. Wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. rano o 7.00, 8.00 i dodatkowa o 9.00 z procesją i modlitwami na cmentarzu, a wieczorem o 18.00. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 • Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki roczne i bieżące. Za wypominanych zmarłych modlimy się na różańcu przez całą oktawę Wszystkich Świętych. Wypominki składamy w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem za zmarłych o 17.30. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.

 • Chorych odwiedzimy: Ks. Andrzej i Jerzy w piątek, Ks. Henryk i Wojciech w sobotę przed południem.

 • Spotkanie zespołu redakcyjnego naszej gazetki parafialnej jutro, w poniedziałek 30 października, po Mszy św. o 18.00 na plebanii. Zapraszamy chętnych do współpracy.

 • Spotkanie i katecheza rodziców dzieci pierwszokumunijnych po świętach, w poniedziałek, 6 listopada, o 18.00 Msza św. i po Mszy św. spotkanie w kościele.

 • W naszej parafii będziemy przeżywać charyzmatyczne rekolekcje ewangelizacyjne od niedzieli 12 listopada do środy 15 listopada. Głosić je będzie Ks. Michał Olszewski znany z publikacji wielu książek religijnych egzorcysta. Nauki ze świadectwami życia i doświadczenia Bożej miłości w życiu w niedzielę na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy o godz. 19.00 zakończone wieczernikami modlitwy jak w Medjugorju. Dla niemogących uczestniczyć w programie wieczornym sama Msza św. z nauką o godz. 8.00. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła. Czy podczas tych rekolekcji spotkasz Jezusa?

 • XV Świąteczny Bazar Charytatywny odbędzie się niedzielę 17 grudnia. Jak co roku Grupa Charytatywna Św. Antoniego sercem, pracą i talentem chce wspomóc Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grupy przygotowującej bazar na spotkanie w piątek, 3 listopada o godz. 19.00 w sali parafialnej lub o kontakt z Ks. Proboszczem.

 • Uroczystej koronacji naszej figury fatimskiej dokona J.E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź w niedzielę, 10 grudnia, w czasie Mszy św. o godz. 13.00, która będzie transmitowana przez Telewizję Polonia. Wszystkich zapraszamy na tą podniosłą uroczystość.

 • Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.

 • Przy naszej parafii jest możliwość bezpłatnej pomocy prawnej. W każdy I czwartek miesiąca o godz. 19.00 w salce poradni rodzinnej będzie do dyspozycji radca prawny.

 • Narzeczonych informujemy, że w najbliższy wtorek, 31 października, nie ma nauk przedmałżeńskich.

 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Chrystusa w Wielkim Poście od 11 do 18 marca 2018 r. Program zamieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Koszt 3200 zł i 90 USD. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

 • Otrzymaliśmy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jan Sargalski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…