Ogłoszenia parafialne, XXXI Niedziela Zwykła, 5.11. 2017

  • Przez całą oktawę Wszystkich Świętych różaniec z wypominkami o 17.30.
  • Przez całą oktawę, do środy, 8 listopada, można zyskać odpust zupełny dla zmarłych pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. – Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Komunia św..

  • Dziękujemy za zabieranie ze sobą śmieci z cmentarza. Jest to dla nas ogromna pomoc. Bóg zapłać.

  • Spotkanie i katecheza rodziców dzieci pierwszokumunijnych jutro, w poniedziałek, 6 listopada, o 18.00 Msza św. i po Mszy św. spotkanie w kościele.

  • W piątek, 10 listopada, z okazji Święta Niepodległości odbędzie się Orłowska Parada Niepodległości pod patronatem Rady Dzielnicy Orłowo. Parada ruszy o godz. 10.00 z ul. Orłowskiej koło przystanku SKM do Tawerny Orłowskiej. Zapraszamy mieszkańców do udziału w Paradzie, a w sobotę 11 listopada o 18.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny, którą uświetni występ naszego chóru parafialnego „Stella Maris”. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru przeplatanych poezją o tematyce patriotycznej.

Z tej okazji mamy również zaproszenie na warsztaty tworzenia kotylionów w Szkole Podstawowej nr 8 w czwartek, 9 listopada, o godz. 17.00.

  • W naszej parafii będziemy przeżywać charyzmatyczne rekolekcje ewangelizacyjne od przyszłej niedzieli 12 listopada do środy 15 listopada. Głosić je będzie Ks. Michał Olszewski znany z publikacji wielu książek religijnych egzorcysta. Nauki ze świadectwami życia i doświadczenia Bożej miłości w życiu w niedzielę na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy o godz. 19.00 zakończone wieczernikami modlitwy jak w Medjugorju. Dla niemogących uczestniczyć w programie wieczornym sama Msza św. z nauką o godz. 8.00. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła. Czy podczas tych rekolekcji spotkasz Jezusa?

  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Kościół w Potrzebie – dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

  • XV Świąteczny Bazar Charytatywny odbędzie się niedzielę 17 grudnia. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grupy przygotowującej bazar o kontakt z Ks. Proboszczem.

  • Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Ernest, Tadeusza Momota, Kazimierza Karpińskiego i Zygmunta Czaję. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…