Ogłoszenia parafialne, 26 .11.2017, Niedziela Chrystusa Króla

 

 • Bóg zapłać za ofiary ubiegłej niedzieli przeznaczone na cele inwestycyjne. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie.
 • Zapraszamy na Mszę św. w 19 rocznicę śmierci Ks. Stanisława Zawackiego, którą będzie sprawował w naszej parafii jego dawny wikary Ks. Hubert Kitowski, obecny proboszcz parafii w Goręczynie w poniedziałek, 27 listopada o godz. 18.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o 18.00.
 • W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do godz. 20.00
 • W I piątek okazja do spowiedzi św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.30 różaniec zakończony Litanią do N.S.P.J. O 18.00 wieczorna Eucharystia. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi po pierwszej Komunii św. odprawiających nabożeństwo                  9 pierwszych piątków.
 • Odwiedziny chorych z Komunią św. : Ks. Andrzej i Ks. Jerzy w piątek, Ks. Henryk i Ks. Wojciech w sobotę przed południem.
 • Nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy św. o 8.00.
 • Zapraszamy na codzienny różaniec o 17.30 – w niedzielę zakończony nieszporami adwentowymi.
 • W najbliższą sobotę na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Adwent – czas, który przygotuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Na początku Mszy św. nastąpi poświęcenie wieńca adwentowego przy ołtarzu oraz domowych wieńców, do których przygotowania zachęcamy, by ustawić je w swoich mieszkaniach, jako znak oczekiwania całej rodziny na Boże Narodzenie.
 • W okresie Adwentu odprawiane będą Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 7.00. Dzieci zachęcamy do przygotowania adwentowych lampionów. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem, z których losowana będzie figurka Matki Bożej. Figurkę dzieci zabiorą do domu do następnego dnia.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy odmawianie wypominek za naszych zmarłych podanych w tym roku – przed Mszą św. o 7.00 i 13.00.
 • Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 11 przeprowadza dziś zbiórkę środków czystości, które zostaną przekazane podopiecznym Caritas w paczkach świątecznych.
 • Panie z Legionu Maryi rozprowadzają opłatki wigilijne i świece Caritas na stół wigilijny. Małe po 6, duże po 16 zł.
 • Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Kreft i Piotra Jackowicz – Korczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…