Plan Pielgrzymki do Ziemi Świętej

ZIEMIA ŚWIĘTA – Śladami Jezusa Chrystusa
11 – 18.03.2018 (8 dni, samolot)
3 200 PLN + 90 USD

1 dzień: GDAŃSK – TEL AWIW – NAZARET – KANA
Zbiórka na lotnisku we Gdańsku o godz. 03.15. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Tel Awiwu o godz. 05.35. Przylot do Tel Awiwu o godz. 10.50. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – MAGDALA
Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Lunch – ryba św. Piotra. Wizyta w Magdali – miejscu, z którego pochodziła Maria Magdalena. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: G. TABOR – SEBASTIA – NABLUS – BETLEJEM
Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd przez Samarię. Zwiedzanie Sebastii – ruiny teatru rzymskiego, bazyliki, forum, cardo. Postój w Nablus przy Studni Jakubowej – miejsce spotkania Jezusa z Samarytanką. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima i św. Heleny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: JERYCHO – MARZE MARTWE – QUMRAN– KASYR AL JAHUD
Śniadanie. Przejazd do Jerycha: postój pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Kasyr Al Jahud. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Kościół św. Piotra In Galicantu. Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA – TEL AWIW
Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na Wzgórze Świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Obiad w Jerozolimie. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Gdańska o godzinie. 20.50.

8 dzień: GDAŃSK
Przylot o godz. 00.20.

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż rejestrowany 23 kg.; transfery autokarem; 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2 osobowe); 7 śniadań, 6 obiadokolacji i 2 obiady: ryba św. Piotra i obiad ostatniego dnia w Jerozolimie; opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe.
Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat związanych z realizacja programu 90 USD płatne kontrahentowi w Izraelu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia: kosztów rezygnacji; dopłaty do pokoju jednoosobowego 600 PLN; wydatków osobistych.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich, Libijskich i libańskich !

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1 tel. +48 (22) 635 97 75, 7201983 fax +48 (22) 635 04 91
e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl