Ogłoszenia parafialne, 2.12.2017, I Niedziela Adwentu

 

 • Rozpoczęliśmy dziś w Kościele Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2,4). W okresie Adwentu do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.

 • Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 7.00. Dzieci zachęcamy do przygotowania adwentowych lampionów. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem, z których losowana będzie figurka Matki Bożej. Figurkę dzieci zabiorą do domu do następnego dnia.

 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy również do udziału w roratach. W związku z tym w nie będzie w tym czasie katechez sakramentalnych w salce. Poświęcenie medalików odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.30.

 • Codzienny różaniec o 17.30 – dziś, w niedzielę, zakończony nieszporami adwentowymi.

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o 18.00.

 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

 • Przy naszej parafii jest możliwość bezpłatnej pomocy prawnej. W każdy I czwartek miesiąca o godz. 19.00 w salce poradni rodzinnej jest do dyspozycji radca prawny.

 • W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa dla matek oczekujących potomstwa. Na tą Mszę zapraszamy również członków róży różańca rodziców. Tego dnia o godz. 12.00 zostaną odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. – kościół pozostanie otwarty do godz. 13.00 dla modlitwy w Godzinie Łaski dla świata.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

 • Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 8/9 grudnia od 19.00 w piątek do 7.00 w sobotę.

 • W sobotę dzień imienin Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.

 • Z powodu ingresu nowego biskupa toruńskiego nie będzie koronacji i transmisji Mszy św. 10 grudnia z naszego kościoła.

 • Peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii będzie tylko do końca roku kalendarzowego. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.

 • W imieniu Gdańskiego Seminarium Duchownego składamy Bóg zapłać za kolektę ubiegłej niedzieli przeznaczoną potrzeby seminarium.

 • W przyszłą niedzielę, jak co roku w drugą niedzielę adwentu, obchodzimy dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc osobom w potrzebie mieszkającym na Wschodzie.

 • Ojcowie Dominikanie z Gdańska zapraszają na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych do kościoła św. Mikołaja w Gdańsku w dniach od 4-6 grudnia (od poniedziałku do środy) o godz. 19.00.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz wznowiony Biuletyn parafialny.