Ogłoszenia parafialne, 10 grudnia 2017, II Niedziela Adwentu

Dziś obchodzimy dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc osobom w potrzebie mieszkającym na Wschodzie.

Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 7.00. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem, z których losowana będzie figurka Matki Bożej. Figurkę dzieci zabiorą do domu do następnego dnia.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy również do udziału w roratach. W związku z tym w nie będzie w tym czasie katechez sakramentalnych w salce.

Panie z Legionu Maryi rozprowadzają opłatki wigilijne i świece Caritas na stół wigilijny. Małe po 6, duże po 16 zł.

Codzienny różaniec o 17.30 – dziś, w niedzielę, zakończony nieszporami adwentowymi.

Zapraszamy na czuwanie fatimskie w środę, 13.XII. O 17.30 pierwsza część różańca, o 18.00 Msza św., po Mszy św. druga część różańca, zakończona uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza, którą tym razem poprowadzi Ks. Karol Ciesielski ze Starogardu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do godz. 20.00.

XV Świąteczny Bazar Charytatywny odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia. Jak co roku Grupa Charytatywna Św. Antoniego sercem, pracą i talentem chce wspomóc Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu.

Zapraszamy na przedstawienie o św. Albercie Chmielowskim przygotowane przez młodzież ze Złotej Karczmy w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00.

Peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii będzie tylko do końca roku kalendarzowego. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.

W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nasz Biuletyn parafialny Orłowski Zwiastun.