Ogłoszenia parafialne, III Niedziela Adwentu, 17.12.2017

• Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

• Zapraszamy, po każdej Mszy św., do Sali w domu parafialnym, na świąteczny bazar charytatywny przygotowany przez Grupę św. Antoniego.

• Również dziś przedstawienie o św. Albercie Chmielowskim po Mszy o godz. 18.00. Przedstawienie przygotowała grupa teatralna młodzieży ze Złotej Karczmy. Zapraszamy.

• Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 7.00. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem, z których losowana będzie figurka Matki Bożej. Figurkę dzieci zabiorą do domu do następnego dnia.

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy również do udziału w roratach. W związku z tym w nie będzie w tym czasie katechez sakramentalnych w salce.

• Panie z Legionu Maryi rozprowadzają opłatki wigilijne i świece Caritas na stół wigilijny. Małe po 6, duże po 16 zł.

• Codzienny różaniec o 17.30.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o 18.00.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

• Przyszła IV Niedziela Adwentu to jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na Mszę św. o 22.00 i na Pasterkę o północy. Msza św. o północy będzie sprawowana również w kaplicy Sióstr Elżbietanek.

• Spowiedź przed świętami w środę od 17.00 dla dzieci, a dla dorosłych w czwartek, piątek i sobotę od 17.00.

• Peregrynacja figury M.B. Fatimskiej po naszej parafii będzie tylko do końca roku kalendarzowego. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św. Figurkę zabieramy po wieczornej Mszy św. i przynosimy na Mszę św. następnego dnia. Przed figurą odmówmy całą rodziną różaniec.

• Wizyty duszpasterskie w domach parafian z błogosławieństwem noworocznym – kolędę – rozpoczniemy w naszej parafii po Nowym Roku:

2 stycznia, wtorek – Świętopełka, Balladyny i Goplany

3 stycznia, środa – Aldony, Przebendowskich, Światowida i Perkuna

4 stycznia, czwartek – Przemysława, Popiela, Mestwina, Plażowa, Króla Jana III, Teofila Zegarskiego i Spacerowa

5 stycznia, piątek – Orłowska, Heidricha, Roszczynialskiego, Zapotoczna i Zaciszna

6 stycznia Objawienie Pańskie – nie ma kolędy – nabożeństwo przy żłóbku dla dzieci o godz. 16.00 i o 16.30 parafialny opłatek dla wszystkich wspólnot. Prosimy o przyniesienie ciast na wspólny opłatek.

7 stycznia, niedziela – Spółdzielcza, Bernadowska, Szyprów, Kaprów, Nawigatorów i Cumowników

• Na czas kolęd – od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00. – po niej udajemy się na kolędę. W sobotę kolęda jest od godz. 14.00 a Msza wieczorna będzie bez zmian o godz. 18.00 gdyż jest to Msza św. z niedzieli. W niedzielę kolędę rozpoczynamy od 15.00.

• Odwiedziny chorych z Komunią św.: ks. Andrzej w piątek 22 grudnia, ks. Henryk, ks. Jerzy i ks. Wojciech w sobotę 30 grudnia.

• W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea oraz nasz Orłowski Zwiastun.

• W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Norberta Labudę, Franciszkę Maksymowicz i Wandę Chelińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…