Ogłoszenia parafialne, 7.01.2017, Niedziela Chrztu Pańskiego

• Dzisiejsza niedziela – święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

• Gościmy dziś ks. Wojciecha Piekarskiego, który posługuje na Syberii. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można wesprzeć jego działalność duszpasterską.

• Dziś Jasełka przygotowane przez nasze dzieci po Mszy św. o 11.30.

• Dziękujemy wszystkim parafianom za udział we wczorajszym spotkaniu opłatkowym i przyniesione ciasta.

• Dziękujemy też Panu Franciszkowi Makowskiemu, za pełnioną z oddaniem posługę kościelnego, którą zakończył w związku z przeprowadzką. Bóg zapłać. Z Nowym Rokiem posługę kościelnego rozpoczął Pan Jerzy Orzeszk, nasz parafianin, którego witamy i dziękujemy za podjęcie tej funkcji.

• Zapraszamy na codzienny różaniec od poniedziałku do piątku o 15.30, w sobotę i niedzielę o 17.30. W czwartek nie ma wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

• W sobotę 13.01 – kolejne czuwanie fatimskie. O 17.30 część różańca o pokój, Msza św. o 18.00. Po Mszy św. druga część różańca, adoracja i uwielbienie Pana Jezusa i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.

• Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

• Program wizyty duszpasterskiej

7.01 niedziela – Spółdzielcza, Bernadowska, Szyprów, Kaprów, Nawigatorów

i Cumowników

8.01 poniedziałek – Sterników, Armatorów, Szturmanów, Cyprysowa, Huzarska, Ułańska

9.01 wtorek – Limbowa, Akacjowa, Klonowa

10.01 środa – Kasztanowa, Olchowa, Jodłowa, Świerkowa

11.01 czwartek – Jesionowa, Bukowa, Wierzbowa, Brzozowa, Miodowa, Jaworowa

12.01 piątek – Inżynierska

13.01 sobota – Wrocławska – wszystkie numery nieparzyste

14.01 niedziela – Wrocławska – wszystkie numery parzyste, Architektów, Adwokacka, Źródlana

15.01 poniedziałek – Techniczna, Sędziowska, Folwarczna, Oficerska

16.01 wtorek – Plac Górnośląski, Bytomska, Wielkopolska

17.01 środa – Krośnieńska, Lotników, Sieradzka, Chorzowska, Mysłowicka, Rybnicka,

Głogowska, Sosnowiecka, Raciborska, Al. Zwycięstwa 138

18.01 czwartek – Al. Zwycięstwa

19.01 piątek – Powstania Styczniowego, Weteranów, Kombatantów, Kościelna,

Księdza Stanisława Zawackiego

20.01 sobota – Legionów – wszystkie numery parzyste

(od nr 104 do 136A w tym nr 112 Investkomfort)

21.01 niedziela – Powstańców Chłopskich, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego

i Legionów – wszystkie numery nieparzyste (od nr 129 do 163D)

22.01 poniedziałek – Kaczewska

23.01 wtorek – Kolęda uzupełniająca

• W czasie kolęd – od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

– po niej udajemy się na kolędę. W sobotę i niedzielę Msza św. wieczorna bez zmian o 18.00. Początek kolędy: w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o 16.45, w sobotę od 14.00, w niedzielę od 15.00. Msze św. w kaplicy Sióstr Elżbietanek, w okresie kolędowym, w dni powszednie o 7.00.

• Narzeczonych informujemy, że w czasie kolęd nie ma spotkań w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Wznowimy je od wtorku 6 lutego.

• Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugoria, Czarnogóry i Albanii w dniach od 17 do 29 września. Koszt to 850 zł i 380 euro. Informacje w zakrystii, gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

• W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i nasz Zwiastun.