Ogłoszenia parafialne 11.02.2017, VI Niedziela Zwykła

 

 • Dzisiaj przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych sprawowana będzie o 13.00.

 • Zachęcamy, by zgłaszać osoby, które ze względu na chorobę, wiek lub niepełnosprawność oczekują odwiedzin kapłana i jego posługi sakramentalnej w miejscu ich zamieszkania. Kapłani odwiedzają chorych w domach raz w miesiącu – w I piątek lub I sobotę miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.

 • Dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne.

 • Kolejne czuwanie fatimskie – wprowadzające w Wielki Post – we wtorek 13 lutego. O 17.30 pierwsza część różańca, o 18.00 Msza św., po Mszy św., druga część różańca, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza. Czuwanie poprowadzi Ks. Karol Ciesielski ze Starogardu Gdańskiego.

 • W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i o 20.00 a w kaplicy Sióstr Elżbietanek o 18.00. Obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa razy lekko.

 • Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych przygotowywana przez: Żywy Różaniec 16 lutego , młodzież bierzmowaną 23 lutego, Marana Tha 2 marca, Grupę św. Hieronima 9 marca, Neokatechumenat 16 marca, Legion Maryi 23 marca. W kaplicy Sióstr Elżbietanek Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a po niej Msza św.

 • Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Tegoroczne rozważania pasyjne z prezentacją multimedialną będą prowadzone przez Pana Zbigniewa Treppę na podstawie badań Całunu Turyńskiego.

 • We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na popołudniowa indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczynać się będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończyć Gorzkimi Żalami o 17.00.

 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek, 16 lutego o godz. 19.00 w kościele.

 • Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, w środę popielcową, czwartek i piątek.

 • Od przyszłego poniedziałku do środy (od 19-21 lutego) w naszej parafii będziemy przeżywać wielkopostne Wieczerniki Modlitwy prowadzone przez Pana Leszka Dokowicza, reżysera wielu filmów religijnych i organizatora ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic.

 • Czuwania rozpoczynać się będą o 17.30 wspólnym różańcem, o 18.00 Msza św. a po niej konferencja Leszka Dokowicza zakończona Adoracją Najświętszego Sakramentu. W czasie tych czuwań przyjmiemy Pana Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela.

 • Zachęcamy do głosowania w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego naszego miasta.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. S. Stanisławę Szulc, Elżbietankę, Łucję Cienkiewicz, Mirosławę Białkowską i Eugeniusza Bendera. We wtorek pogrzeb +Marii Trzonkowskiej, l. 98 z ul. Balladyny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…