Ogłoszenia parafialne, 18.02.2018, I Niedziela Wielkiego Postu

 

  • W przyszłą niedzielę 25 lutego odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Sławoja Leszka Głódzia. Ks. Arcybiskup będzie obecny z nami na modlitwie na Mszach św. o 10.00 i 11.30, a o 13.00 będzie sprawował Mszę św. i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

  • Na początku Wielkiego Postu wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto te duchowe ćwiczenia podjąć. W ten sposób możemy się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.

  • Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 zakończona Gorzkimi Żalami o 17.00. Tegoroczne rozważania pasyjne z prezentacją multimedialną poprowadzi Pan Zbigniew Treppa na podstawie badań Całunu Turyńskiego.

  • Zapraszamy do wspólnego przeżycia Wielkopostnych Wieczerników Modlitwy. Poprowadzi je Pan Leszek Dokowicz, reżyser filmów religijnych i organizator ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic. Od dzisiaj do wtorku (18-19-20 lutego) o godz. 17.30 wspólny różaniec, o 18.00 Msza św. a po niej konferencja Leszka Dokowicza zakończona Adoracją Najświętszego Sakramentu. Czuwania poprowadzą nas do podjęcia (lub ponowienia) decyzji przyjęcia Pana Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela.

  • Codzienny różaniec o 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do 20.00.

  • Droga Krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W kaplicy Sióstr Elżbietanek o 17.30, a po niej Msza św.

  • Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą skarbonki „Caritas” na jałmużnę wielkopostną. Jałmużna ze skarbonek, które przyniesiemy w Wielką Sobotę ze święconką, zostanie przeznaczona na wsparcie ubogich. Pismo św. mówi, że jałmużna gładzi wiele grzechów i otwiera nas na drugich.

  • Zachęcamy do głosowania w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego naszego miasta.

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Marię Trzonkowską i Krystynę Szwabe. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…