Ogłoszenia parafialne, 4.03.2018, III Niedziela Wielkiego Postu

 

  • Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje wielkopostne na wszystkich Mszach św. Poprowadzi Ks. Jerzy Bieńkowski pallotyn, którego serdecznie witamy.

Spotkania rekolekcyjne w tygodniu, od poniedziałku do środy: dla dorosłych Msza św. z nauką o 8.00 i 18.00; nauki dla uczniów gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej o 10.00, dla klas I-II-III o 11.30 i dla klas IV-V-VI o 13.00. Msza św. z nauką dla młodzieży studiującej, pracującej i szkół ponadgimnazjalnych o 20.00.  Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji codziennie od 17.30.

  • Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 zakończona Gorzkimi Żalami o 17.00 z rozważaniami pasyjnymi i prezentacją multimedialną Pana Zbigniewa Treppy w oparciu o badania Całunu Turyńskiego.

  • Również dzisiaj parafialny zespół Immaculata wraz z Księżmi i przyjaciółmi zaprasza na przedstawienie o ostatnich godzinach Jezusa p.t. „Droga” po Mszy św. o 18.

  • Codzienny różaniec o 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do 20.00.

  • W czwartek, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza najbardziej utrudzonych: matkach rodzin wielodzietnych, samotnych, wdowach; pamiętajmy o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Kobiety odgrywają bowiem szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Matce Bożej, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

  • Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o 17.30 przygotowana przez wspólnotę św. Hieronima.

  • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i nasz Zwiastun.

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Kazimierza Borzyskowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…