Ogłoszenia parafialne, 18 marca 2018, V Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 • Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter Wielkiego Postu. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 • Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 zakończona Gorzkimi Żalami o 17.00 z rozważaniami pasyjnymi i prezentacją multimedialną Pana Zbigniewa Treppy w oparciu o badania Całunu Turyńskiego.

 • Jutro Uroczystość św. Józefa, Opiekuna Jezusa, patrona Kościoła, rodzin, ojców oraz dobrej śmierci.

 • Codzienny różaniec o 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do 20.00.

 • Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych przygotowana przez Legion Maryi. Natomiast w kaplicy Sióstr Elżbietanek o 17.30, a po niej Msza św.

 • Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas wszystkich Mszy świętych poświęcimy gałązki palmowe oraz odczytana zostanie Męka Pańska. Procesja z palmami odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.30 z udziałem dzieci i o 13.00.

 • Młodzież w Niedzielę Palmową zapraszamy do udziału na XXXIII Światowym Dniu Młodzieży w Seminarium Duchownym w Gdańsku Oliwie. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. W planie uroczyste obchody liturgii Niedzieli Palmowej w Oliwskiej Katedrze, spotkanie młodzieży na Auli im. Jana Pawła II oraz zwiedzanie Seminarium. Początek o 10.00.

 • Dziękujemy SKC ze Szkoły Podstawowej nr 11 za zorganizowanie przed tygodniem akcji „Pomóż Bobasowi”, a parafianom za włączenie się w zbiórkę artykułów dziecięcych dla Domu Samotnej Matki.

 • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 ( ul. Orłowska 27/33 ) zapraszają dzieci i rodziców na Dzień Otwarty 24 marca w godz. 9.30 – 12.00. W programie m. in.: zajęcia kulinarne, plastyczne, konkurencje sportowe, spotkanie z książką, gry planszowe i łamigłówki matematyczne oraz prezentacje uczniów klas trzecich.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i nasz Zwiastun.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Irenę Wachowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…