Ogłoszenia duszpasterskie, 1.04.2018, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W dniu, w którym cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby prawda o Zmartwychwstaniu przenikała codzienność, była źródłem podejmowanych decyzji i siłą w trudnościach. Niech Zmartwychwstały Pan ogarnie miłosierdziem wszystkich szukających prawdy, przebaczenia i miłości. Radosnego Alleluja!

• Dzisiaj Msze św. w kościele o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 i w kaplicy Sióstr Elżbietanek o 8.30.

• Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

• Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom, którzy swoim zaangażowaniem pomogli nam wszystkim przeżyć głęboko Święte Triduum Paschalne.(tym którzy przygotowywali Ciemnicę i Grób Pański, śpiewy i czytania Triduum Paschalnego, ministrantom i lektorom oraz panu Zbigniewowi Treppie za rozważania pasyjne w czasie Gorzkich Żali.

Na ostatnie spotkanie z prezentacją multimedialną na temat chusty z Manoppello – oblicza Zmartwychwstałego Pana, zapraszamy w najbliższy piątek, 6 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

• Codzienny różaniec, w tym tygodniu połączony z nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

• W I czwartek miesiąca modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

• W I czwartek można skorzystać bezpłatnej pomocy prawnej – o godz. 19.00 w salce poradni rodzinnej jest do dyspozycji parafian radca prawny.

• W I piątek okazja do spowiedzi św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W ten piątek, w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Odwiedziny chorych z Komunią św. : Ks. Jerzy w piątek, Ks. Henryk i Ks. Wojciech w sobotę przed południem.

• Nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy św. o 8.00.

• W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy więc na Godzinę Miłosierdzia za tydzień o 15.00.
  • Zapraszamy na spotkanie nowego kręgu rodzin Domowego Kościoła w czwartek, 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

• Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugoria, Czarnogóry i Albanii w dniach od 17 do 29 września. Koszt to 850 zł i 380 euro. Informacje w zakrystii.

• W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i nasz Zwiastun.

• W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Celinę Matuskę, Urszulę Krzyżonkowską i Zbigniewa Gburskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…