Ogłoszenia parafialne, 8.04.2018, Święto Miłosierdzia Bożego

O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E , 8 K W I E T N I A 2 0 1 8 R.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 • Dzisiejsza 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego kończy czas Oktawy Wielkanocnej. Zapraszamy dziś na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

 • W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia w całej Archidiecezji odbywają się przed kościołami zbiórki do puszek na działania naszej diecezjalnej Caritas. Jest to okazja, aby włączyć się w dzieła Kościoła na rzecz osób potrzebujących w naszej Archidiecezji. Jednocześnie będzie rozdawana darmowa gazeta, która jest sprawozdaniem z najciekawszych i najważniejszych działań, jakie Caritas podejmowała w 2017 roku. Zachęcamy, aby wesprzeć te dzieła i zabrać ze sobą gazetkę.

 • Dziękujemy za złożoną dziś ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.

 • Jutro obchodzimy w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej. Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa jutro na Mszy św. o 18.00.

 • We wtorek przypada na naszą parafię dzień diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o 8.00 i będzie trwać przez cały dzień do godz. 18.00.

 • Codzienny różaniec o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej, cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do 20.00.

 • Zapraszamy na spotkanie nowego kręgu rodzin Domowego Kościoła w czwartek, 12 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 • Kolejne czuwanie fatimskie przypada w najbliższy piątek. O 17.30 pierwsza część różańca, o 18.00 Msza św., po Mszy św., druga część różańca, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza. Na to czuwanie zapraszamy szczególnie wszystkich, którzy przyjęli w swoim domu figurę M.B. Fatimskiej gdyż w czasie tego czuwania nastąpi uroczyste pożegnanie figury peregrynacyjnej.

 • Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugoria, Czarnogóry i Albanii w dniach od 17 do 29 września. Koszt to 850 zł i 380 euro. Informacje po Mszy św. w zakrystii.

 • W pierwszą sobotę maja zapraszamy na wspólny całodniowy wyjazd do Niepokalanowa na czuwanie pierwszosobotnie połączone z uroczystym zawierzeniem Matce Bożej swojego życia i swojej rodziny. Wyjazd 5 maja o godz. 4.00, powrót ok. 21.00.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu przypomina o trwającej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Informujemy, że prowadzony jest również nabór do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i Zwiastun. Polecamy również czasopismo List do Pani – jest to jedyne w Polsce katolickie pismo adresowane do kobiet, które pragną kształtować swoje życie w duchu Ewangelii. Pismo to, wydawane jako miesięcznik, podejmuje problematykę dotyczącą duchowości kobiety, z uwzględnieniem uwarunkowań psychologicznych, socjologicznych, prawnych, kulturowych, a także podaje wiele informacji praktycznych z zakresu organizowania życia codziennego. Cena 5 zł – panie zainteresowane prenumeratą prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Ewę Zubalewicz-Głowińską, Jadwigę Radzikowską i Irenę Hadrysiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…