Ogłoszenia parafialne, 15.04.2018, III Niedziela Wielkanocna

 

 • Dzisiejsza 3 Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i czytając przez pół godziny Pismo Święte. Gdy ktoś z rozumnej przyczyny nie jest w stanie czytać, udziela się odpustu zupełnego, jeśli sam tekst Pisma Świętego dociera do niego bądź dlatego, że jest czytany przez kogoś innego, bądź dzięki tak zwanej technice „video” lub „audio”.

 • Dziękujemy parafianom za udział w ubiegłotygodniowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 • We wtorek przypada 10 rocznica nominacji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

 • Codzienny różaniec o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

 • Zachęcamy wiernych do spotkań wokół Słowa Bożego w grupie św. Hieronima w każdą środę o 19.00 w sali pod plebanią.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do 20.00.

 • W pierwszą sobotę maja zapraszamy na wspólny całodniowy wyjazd do Niepokalanowa na czuwanie pierwszosobotnie połączone z uroczystym zawierzeniem Matce Bożej swojego życia, rodziny i swojej działalności. Wyjazd 5 maja o godz. 4.00, powrót ok. 21.00.

 • Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę lotniczą do Lourdes i Tuluzy od 4 do 9 czerwca – informacje u Ks. Andrzeja.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu przypomina o trwającej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Informujemy, że prowadzony jest również nabór do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela a w naszym Zwiastunie polecamy rozpoczynający się cykl tekstów wprowadzających w jeden ze sposobów czytania Pisma św. Lectio divina (co w tłumaczeniu oznacza Bożą lekturę) jest to indywidualne albo zbiorowe czytanie i rozważanie Pisma św. jako słowa Bożego, odbywające się w poddaniu Duchowi Świętemu i przechodzące w medytację, modlitwę i kontemplację.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Bożenę Komarewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…