Ogłoszenia parafialne, 29.04.2018, V Niedziela Wielkanocna

 

 • We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30.

 • Codzienny różaniec o 17.30.

 • W czwartek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. według porządku niedzielnego. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy czwartek do 20.00. W ten dzień przypada 2 rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego – pamiętajmy o zmarłym Pasterzu w naszej modlitwie.

 • W I piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. od 17.00, a w kaplicy Sióstr Elżbietanek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 zakończona Mszą św. o 18.00. W piątek, 4 maja, na moc dyspensy Ks. Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o 8.00 z różańcem i piętnastominutową medytacją tajemnic różańca w intencji wynagradzającej za grzechy.

 • W tę sobotę z grupą parafian udajemy się do Niepokalanowa na czuwanie pierwszosobotnie połączone z uroczystym zawierzeniem Matce Bożej swojego życia, rodziny i działalności. Wyjazd 5 maja, o godz. 3.45, powrót ok. 21.00. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii po Mszy św.

 • Odwiedziny chorych z Komunią św. w domach: Ks. Andrzej i Ks. Jerzy w piątek, Ks. Henryk i Ks. Wojciech w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 • W tym roku procesja Bożego Ciała (31 maja) przejdzie ulicami: Wielkopolską, Wrocławską, Architektów i Inżynierską. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ołtarzy: pierwszy przy Placu Górnośląskim, drugi przy ul. Wrocławskiej, trzeci przy ul. Inżynierskiej. Spotkanie tych, którzy gotowi są pomóc przy budowie ołtarzy w następny piątek, 11 maja, po Mszy św. wieczornej w kościele.

 • Nasza parafia organizuje wyjazd letni do Wetliny w Bieszczadach w dniach od 16 do 24 sierpnia. Zapraszamy wszystkich kochających góry i górskie wycieczki: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Kosz to 800 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

 • Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Medjugoria, Czarnogóry i Albanii w dniach od 17 do 29 września. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i Zwiastun.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś.p. Jadwigę Cieszyńską z Placu Górnośląskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…