Ogłoszenia parafialne, 6.05.2018, VI Niedziela Wielkanocna

 

 • Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 w kościele.

Dla wiernych mieszkających w rejonie ul. Przebendowskich jest możliwość wspólnego odśpiewania Litanii Loretańskiej w kaplicy Sióstr Elżbietanek codziennie o 17.30.

 • Zapraszamy na codzienny różaniec w kościele o 17.30.

 • We wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

 • Od poniedziałku do środy przypadają tzw. dni krzyżowe połączone z modlitwą błagalną o dobre urodzaje.

 • Od piątku rozpoczynamy czas nowenny prze uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To dzień odpustu kalwaryjskiego. Sumie odpustowej na Kalwarii Wejherowskiej przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź o godz. 10.00.

 • Kolejne czuwanie fatimskie przypada w przyszłą niedzielę. Będzie ono połączone z wprowadzeniem na stałe do naszego kościoła relikwii św. Rity, orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. O 17.30 pierwsza część różańca, o 18.00 Msza św., po Mszy św., procesja, druga część różańca, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza. Czuwaniu przewodniczyć będzie Ojciec Augustianin, który zapozna nas z postacią św. Rity.

 • W tym roku procesja Bożego Ciała (31 maja) przejdzie ulicami: Wielkopolską, Wrocławską, Architektów i Inżynierską. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ołtarzy: pierwszy przy Placu Górnośląskim, drugi przy ul. Wrocławskiej, trzeci przy ul. Inżynierskiej. Spotkanie tych, którzy gotowi są pomóc przy budowie ołtarzy w poniedziałek, 14 maja, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym w kościele.

 • Nasza parafia organizuje wyjazd letni do Wetliny w Bieszczadach w dniach od 16 do 24 sierpnia. Zapraszamy wszystkich kochających góry i górskie wycieczki: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Kosz to 800 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

 • Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Medjugoria, Czarnogóry i Albanii w dniach od 17 do 29 września. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i Zwiastun.

 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś.p. Teresę Arczyńską, l. 70 z ul. Legionów i ś.p. Henrykę Wolską, l. 78 z ul. Inżynierskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…