Ogłoszenia parafialne, 13.05.2018, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 • Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • W naszej wspólnocie gościmy O. Augustianina, który przybliża nam postać św. Rity dziś na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek o 8.00 i 18.00. W czasie dzisiejszego czuwania fatimskiego uroczyście wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Rity – orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. O 17.30 pierwsza część różańca, o 18.00 Msza św. z wprowadzeniem relikwii, po Mszy św., procesja fatimska, druga część różańca, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Na zakończenie indywidualna modlitwa wstawiennicza.

 • Rozpoczynamy dziś nowennę do św. Rity, a w jej liturgiczne wspomnienie, we wtorek, 22 maja, zapraszamy na pierwsze comiesięczne nabożeństwo, które poprowadzi Ks. Roman Sadowski z Torunia. Na każdy 22 dzień miesiąca przynosimy kartki z prośbami do św. Rity i róże do poświęcenia.

 • W tym roku procesja Bożego Ciała (31 maja) przejdzie ulicami: Wielkopolską, Wrocławską, Architektów i Inżynierską. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Spotkanie tych, którzy gotowi są pomóc przy budowie ołtarzy przy Placu Górnośląskim, przy ul. Wrocławskiej i przy ul. Inżynierskiej juto, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym w kościele.

 • Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 a w kaplicy Sióstr Elżbietanek codziennie o 17.30.

 • Codzienny różaniec w kościele o 17.30.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej do 20.00.

 • Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła, w środę św. św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 • W czwartek przypada dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego pasterza.

 • W sobotę o godz. 14.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i Spowiedź dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

 • W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w czasie Mszy św. o godz. 10.00, dzieci naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Chciejmy modlitwą towarzyszyć dzieciom i ich rodzinom w ostatnich przygotowaniach do uroczystości.

 • Rocznicę I Komunii św. będziemy obchodzić w niedzielę, 27 maja, na Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź św. przed rocznicą w piątek, 25 maja o godz. 16.30.

 • Nasza parafia organizuje wyjazd letni do Wetliny w Bieszczadach w dniach od 16 do 24 sierpnia. Zapraszamy wszystkich kochających góry i górskie wycieczki: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Kosz to 800 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

 • W czasie wakacji przyjedzie do nas dziesięcioosobowa grupa dzieci z kołchozu, z Białorusi. Dzieci będą miały zorganizowany czas pobytu w Trójmieście. Poszukujemy pięć rodzin, które chciałyby ugościć dwie osoby pod swoim dachem od 27 lipca wieczorem do 7 sierpnia – chodzi o nocleg i wyżywienie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

 • Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Medjugoria, Czarnogóry i Albanii w dniach od 17 do 29 września. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela, Galilea i Zwiastun.

 • Rada Dzielnicy Gdynia Orłowo zaprasza na spotkanie z pisarzem, publicystą, redaktorem naczelnym tygodnika „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim jutro, w poniedziałek 14 maja, w pałacyku na Folwarcznej, w Quadrille Conference&SPA o godz. 17.00.