Ogłoszenia parafialne, 20.05.2018, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 • Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. W naszej parafii to dzień I Komunii św., a w naszej diecezji to dzień prymicyjnych Mszy św., które wczoraj wyświęceni kapłani sprawują w swoich parafiach rodzinnych. Ks. Neoprezbiter Krystian Klimek został skierowany do posługi w naszej parafii z dniem 1 lipca.

 • Przeżywać będziemy „Biały Tydzień”. Dzieci, który pierwszy raz przystąpiły do Komunii św. przychodzą z rodzicami na Mszę św. codziennie o godz. 18.00.

 • Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 a w kaplicy Sióstr Elżbietanek codziennie o 17.30.

 • Codzienny różaniec w kościele o 17.30.

 • Jutro, w drugi dzień Zielonych Świętek, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

 • We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą prośby do św. Rity, które wrzucamy do skrzynki przy ołtarzu i róże do poświęcenia. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Roman Sadowski z Torunia.

 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej do 20.00.

 • Zapraszamy na wyjazd do Gietrzwałdu z dziećmi komunijnymi w sobotę 26 maja o godz. 7.30 (zabieramy ze sobą kiełbaski na ognisko). Zapisy po Mszach św. w zakrystii. Koszt 50 zł.

 • Rocznicę I Komunii św. będziemy obchodzić w niedzielę, 27 maja, na Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź św. przed rocznicą w piątek, 25 maja o godz. 16.30.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. To dzień odpustu kalwaryjskiego. Suma odpustowa na Kalwarii Wejherowskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godz. 10.00.

 • „Bazar ze stryszka” odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca. Prosimy o
  przynoszenie rzeczy na bazar (poza odzieżą) do biura parafialnego lub na plebanię.

 • Zapraszamy też na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, we wtorek, 29 maja o godz. 9.30. Potrwa ok. 2-3 godzin. Wyjazd kolejką SKM z przystanku Gdynia Orłowo o godz. 8.30. Wstęp wolny. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

 • Nasza parafia organizuje wyjazd letni do Wetliny w Bieszczadach w dniach od 16 do 24 sierpnia. Zapraszamy wszystkich kochających góry i górskie wycieczki: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Kosz to 800 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

 • W czasie wakacji przyjedzie do nas dziesięcioosobowa grupa dzieci z kołchozu, z Białorusi. Dzieci będą miały zorganizowany czas pobytu w Trójmieście. Poszukujemy pięć rodzin, które chciałyby ugościć dwie osoby pod swoim dachem od 27 lipca wieczorem do 7 sierpnia – chodzi o nocleg i wyżywienie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

 • Od połowy czerwca – od niedzieli 17.06, ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych: zamiast Mszy św. o 18.00 będzie pół godziny później, o 18.30 i dodatkowa Msza św. tzw. „ostatniej szansy” o 20.30. Różaniec w niedziele o 18.00. W dni powszednie Msza św. wieczorna bez zmian o 18.00.

 • W kolportażu dziś: Gość Niedzielny, Niedziela i Zwiastun.