Ogłoszenia parafialne, 27.05.2018, Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Nabożeństwo majowe do środy po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 a w kaplicy Sióstr Elżbietanek o 17.30.

• Codzienny różaniec w kościele o 17.30.

• Zapraszamy też na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, we wtorek, 29 maja o godz. 9.30. Potrwa ok. 2-3 godzin. Wyjazd kolejką z przystanku Gdynia Orłowo o godz. 8.30. Wstęp wolny. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

• W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po niej wyruszy procesja ulicami: Wielkopolską, Wrocławską, Architektów i Inżynierską. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów, szczególnie na trasie procesji. Prosimy też o to, aby w miarę możliwości, samochody nie utrudniały przejścia procesji. Msza św. będzie zaraz po procesji i o godz. 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 8.30.

• Próba dla dzieci sypiących kwiaty podczas procesji Bożego Ciała w poniedziałek i wtorek o 17.00.

• Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.30.

• Całonocna adoracja wynagradzająca znieważanie Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o 18.00 w środę do 7.00 rano w czwartek. Chętne osoby prosimy o wpis do zeszytu przy wyjściu.

• Każdego dnia w Oktawie Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję eucharystyczną. Nabożeństwa czerwcowe w Oktawie Bożego Ciała będą po Mszy św. a przed procesją.

• W piątek wyruszy piesza pielgrzymka do św. Doroty z Mątew. Wyjście o godz. 6.30 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Nocleg w Nowej Cerkwi. Powrót w sobotę po godz. 16.00.

• W I piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. od 17.00, a w kaplicy Sióstr Elżbietanek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 zakończona Mszą św. o 18.00.

• Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o 8.00 z różańcem i piętnastominutową medytacją tajemnic różańca w intencji wynagradzającej za grzechy.

• Odwiedziny chorych z Komunią św. : Ks. Jerzy w piątek, Ks. Henryk i Ks. Wojciech w sobotę przed południem.

• Bazar ze stryszka” odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca. Prosimy o przynoszenie rzeczy na bazar (poza odzieżą) do biura parafialnego lub na plebanię.

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do siebie Śp. Halinę Bednarską z ul. Wrocławskiej.