Ogłoszenia parafialne, 3.06.2018, IX Niedziela Zwykła

• Wyrażamy głęboką wdzięczność i radość wszystkim parafianom, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie i przepiękne udekorowanie ołtarzy oraz za posprzątanie i wystrój trasy procesji oraz za nagłośnienie. Dziękujemy Siostrom, Dzieciom komunijnym i Dziewczynkom sypiącym kwiatki; Liturgicznej Służbie Ołtarza.; Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Chórzystom i Orkiestrze; Paniom i Panom niosącym sztandary, baldachim i nagłośnienie. Niech publiczne wyznanie wiary w Chrystusa Eucharystycznego zmobilizuje nas wszystkich do systematycznego uczestniczenia we Mszy św.

• Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które łączymy z nabożeństwem czerwcowym, po wieczornych Mszach św.   W czwartek, na zakończenie oktawy, poświęcimy wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

• Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o 18.00.

• Codzienny różaniec w kościele o 17.30.

• W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

• W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i procesję wokół kościoła.

• Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i w gdyńskiej procesji wynagradzającej. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

• W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

• Bazar ze stryszka” odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 czerwca. Prosimy o przynoszenie rzeczy na bazar (poza odzieżą) do biura parafialnego lub na plebanię.

• Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Orłowskiej 27/33 zaprasza na festyn rodzinny w sobotę, 9 czerwca od godz. 10.00 do 13.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do aktywnego udziału w przygotowanych atrakcjach, takich jak występy artystyczne uczniów i rodziców, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, przejażdżki konne, foto budka, a także smaczne i zdrowe przekąski.

• Od połowy czerwca – od niedzieli 17.06, ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych: zamiast Mszy św. o 18.00 będzie pół godziny później, o 18.30 i dodatkowa Msza św. tzw. „ostatniej szansy” o 20.30. Różaniec w niedziele o 18.00. W dni powszednie Msza św. i w niedzielę do południa wieczorna bez zmian o 18.00.

• Nikt się jeszcze nie zgłosił do przyjęcia dzieci z Białorusi w terminie od 27.07 do 7.08. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.

• Zapraszamy na wyjazd w Bieszczady do Wetliny w dniach od 16 do 24.08. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

• Gdańskie Seminarium Duchowne przyjmuje kandydatów na nowy rok formacji do kapłaństwa.

• W kolportażu kolejne numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Zwiastuna oraz album z życiorysem i modlitewnik do św. Rity.

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do siebie Śp. Irenę Ruszkowską, Martę Śnieg i Henryka Machnikowskiego. Wieczny odpoczynek…