Ogłoszenia parafialne, XVI Niedziela Zwykła, 22.07.2018

 

  1. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo do Świętej Rity dziś w niedzielę 22 lipca po mszy św. o godz. 18.30. Można przynieść intencje wypisane na kartkach i róże do poświęcenia.

  2. Msze św. w niedzielę wieczorem o 18.30 i 20.30. Ta ostatnia to msza św. cicha bez śpiewów i organów – czas na wyciszenie.

  3. Dziś po mszach św. letnia zbiórka na misje św. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, ta zbiórka przeznaczona jest na zakup specjalistycznych samochodów dla misjonarzy. W ramach akcji MIVA – 1 gr. za 1 km, będą zbierane po mszach św. ofiary na ten cel do puszek.

  4. Błogosławieństwo kierowców z możliwością poświęcenia samochodu w naszej parafii będzie we wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców, w najbliższą środę, 25 lipca po mszach św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

  5. W ten dzień zapraszamy również na mszę św. w intencji Ks. Krzysztofa Rybki, poprzedniego proboszcza, o godz. 18.00. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i pamiętamy w modlitwie.

  6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę – gdyńską, gdańską lub kaszubską. Informacje i zapisy na stronie internetowej lub w zakrystii. Prosimy o wsparcie pielgrzymów wodą do picia. Zgrzewki wody przynosimy na plebanię lub do biura parafialnego.

  7. Obecnie trwają prace nad projektem konserwatorskim renowacji naszej świątyni, oraz robiona jest inwentaryzacja i digitalizacja naszego cmentarza. W związku z inwentaryzacją cmantarza prosimy o składanie, uzupełnianie i aktualizowanie danych dysponentów grobu. Formularze do wypełnienia są do odebrania w zakrystii.

  8. Intencje mszalne zamawiamy w zakrystii po mszach św. i w biurze parafialnym.