Ogłoszenia parafialne, 26.08.2016, Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

 

 1. Msze św. w niedzielę wieczorem o 18.30 i 20.30. Ta ostatnia to msza św. cicha bez śpiewów i organów – czas na wyciszenie. Z uwagi na duży udział wiernych w tych mszach św. układ tych mszy pozostaje także we wrześniu.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca: różaniec i 15 minut medytacji nad tajemnicami różańcowymi, oraz wymiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 8.00. Do chorych Ks. Andrzej i Ks. Jerzy udaje się w piątek, a Ks. Krystian w sobotę.

 3. Zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Matki Bożej w Swarzewie, która odbędzie się w najbliższą sobotę 1 września. Msza św. o godz. 6.00 w kościele Ducha Św. w Gdyni Obłużu przy ul. Zielonej i wspólny wymarsz. Powitanie pielgrzymów i msza św. w Swarzewie o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnego udziału w pielgrzymce. Powrót autokarem.
 4. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu z 31 sierpnia na 1 września. Adoracja rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy Św. a zakończy się w sobotę rano przed Mszą Św. o godzinie 7.00.
 5. W piątek 31 sierpnia br. o godz. 16.00, w roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie Msza Święta z okazji 38 rocznicy Sierpnia 1980 pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego.
 6. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć w czasie Mszy Św. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza 1 września w sobotę o godzinie 16.00.
 7. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza parafialnego prosimy  o składanie, uzupełnianie i aktualizowanie danych dysponentów grobu. Formularze do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Bardzo dziękujemy tym, którzy już wypełnili i złożyli deklaracje.
 8. Zapraszamy do aktywnego udziału w Liturgii Słowa podczas Mszy św. Każdy jest zaproszony by odczytać czytanie. Dziękujemy tym, którzy się przygotowują oraz systematycznie czytają Słowo Boże w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy, aby osoby chętne zgłaszały się do zakrystii przed Mszą Św., jeśli chcą odczytać czytanie.
 9. Intencje mszalne zamawiamy w zakrystii po mszach św. i w biurze parafialnym. Są jeszcze wolne intencje na ten tydzień. Można również zamawiać intencje na rok 2019.
 10. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 3 września o 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów. Po mszy św. spotkanie katechetów w domu parafialnym.
 11. Rekolekcje przed odpustem w naszej parafii głosić będzie O. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca. Rozpoczną się od wtorku 11 września.
 12. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w sobotę 8 września o godz. 10.00 w parafii Św. Jana Chrzciciela w Gdyni Chyloni. Informacje na plakacie.
 13. Pomódlmy się za śp. Genowefę Pasikowską, Marię Stelmaszewską i Jadwigę Kreft które Pan powołał do siebie w tym tygodniu z naszej parafii.