Ogłoszenia parafialne, XXIII Niedziela Zwykła, 9.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 9.09.2018 r.

 1. Msze św. w niedzielę wieczorem pozostają o godz. 18.30 i 20.30. Ta ostatnia to msza św. cicha bez śpiewów i organów – czas na wyciszenie.

 2. Rekolekcje przed odpustem w naszej parafii głosić będzie O. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca. Rozpoczną się od najbliższego wtorku 11 września i trwać będą do piątku 14 września, codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W czwartek 13 września, w trakcie rekolekcji, kolejne czuwanie fatimskie, w czasie którego O. Leon Knabit dokona uroczystej koronacji naszej figury fatimskiej. Rekolekcje zakończą się odpustem parafialnym w sobotę, 15 września o godz. 18.00, któremu przewodniczyć będzie ks. Piotr Przyborek – wieloletni wikariusz tej parafii i redaktor naczelny czasopisma Galilea.

 3. Zapisy dzieci do pierwszej komunii Św. w przyszły poniedziałek 17 września o godz. 16.15. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w piątek 5 października po mszy o 18.00.

 4. Zapisy młodzieży do bierzmowania we wtorek 18 września o godz. 16.30. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 1 października po mszy św. o godz. 18.00.

 5. Spotkanie chętnych, którzy chcą śpiewać w scholce dziecięcej: dzieci kl. III-V w czwartek o godz. 16.00, a kl. VI-VIII o 17.00. Zapraszamy również osoby grające na instrumentach. Młodzież szkół średnich i studentów natomiast zapraszamy na próby zespołu Immaculata w piątki o godz. 18.00.

 6. Wszystkich chłopców, którzy chcą służyć w czasie Mszy Św. prosimy o kontakt z ks. Krystianem.

 7. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza parafialnego prosimy
  o składanie, uzupełnianie i aktualizowanie danych dysponentów grobu. Formularze do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Bardzo dziękujemy tym, którzy już wypełnili i złożyli deklaracje.

 8. Zapraszamy do aktywnego udziału w Liturgii Słowa podczas Mszy św. Każdy jest zaproszony by odczytać czytanie. Dziękujemy tym, którzy się przygotowują oraz systematycznie czytają Słowo Boże
  w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy, aby osoby chętne zgłaszały się do zakrystii przed Mszą Św., jeśli chcą odczytać czytanie.

 9. Intencje mszalne zamawiamy w zakrystii po mszach św. i w biurze parafialnym. W naszej parafii można zamawiać również msze św. gregoriańskie – 30 mszy za zmarłego i suplikacyjne 9 mszy błagalnych. Można również zamawiać intencje na rok 2019.