Ogłoszenia parafialne, XXVII Niedziela Zwykła, 07.10.2018

 1. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary przeznaczone na budowę kościołów wotywnych ku czci Św. Jana Pawła II w naszej archidiecezji. Jednocześnie Metropolita Gdański zaprasza dziś na koncert upamiętniający 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, do bazyliki Św. Brygidy
  w Gdańsku o godz. 17.00.
 2. Msze św. w niedzielę wieczorem pozostają o godz. 18.30 i 20.30.
  Ta ostatnia to msza św. cicha bez śpiewów i organów – czas na wyciszenie.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00, przed mszą św. wieczorną. Różaniec
  u Sióstr Elżbietanek codziennie o godz. 17.30. Na prośbę Ojca Św. codzienny różaniec odmawiamy w intencji Kościoła kończąc go modlitwą egzorcyzmu do Św. Michała Archanioła.
 4. Małżeństwa starające się o potomstwo zapraszamy każdego 8 dnia miesiąca do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie na godz. 19.30 na adorację i modlitwę w tej intencji.
 5. Zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie w naszej parafii w sobotę 13 października o godz. 18.00. Przed mszą św. różaniec odmawiany przez róże różańcowe. Po mszy św. ostatnia w tym roku procesja z figurą fatimską, różaniec, uwielbienie, modlitwa o uzdrowienie i na koniec indywidualna modlitwa wstawiennicza.
 6. XVIII dzień Papieski obchodzony jest w naszej ojczyźnie w przyszłą niedzielę 14 października. Z tej okazji zbierane są po mszach św. środki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającą zdolnej a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary na ten cel w przyszłą niedzielę. Prezydent Miasta Gdyni wraz z duszpasterzami zaprasza mieszkańców na wspólne obchody dnia papieskiego w przyszłą niedzielę pod pomnikiem Krzyży Gdyńskich pod budynkiem urzędu miasta 14 października o godz. 16.30.
 7. Przy bocznym wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki.
  Za wypominanych zmarłych modlimy się na różańcu przez całą oktawę Wszystkich Świętych. Wypominki składamy tylko w zakrystii po mszach św. wskazując dzień od 2 do 8 listopada, w którym chcemy by były odczytane. Osobno składamy wypominki roczne.
 8. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza parafialnego prosimy
  o składanie, uzupełnianie i aktualizowanie danych dysponentów grobu. Formularze do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Bardzo dziękujemy tym, którzy już wypełnili i złożyli deklaracje.
 9. Spotkania w domku Żeromskiego w Orłowie zapowiadane błędnie
  w naszym biuletynie w najbliższą sobotę i niedzielę będą godzinę wcześniej niż jest tam podane, nie o 15.00 a o 14.00.