Ogłoszenia parafialne, XXVIII Niedziela Zwykła, 14.10.2018

  1. Bóg zapłać za złożone dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne.
  2. Dziś w naszej ojczyźnie Dzień Papieski. Po mszach św. do puszek zbierane są ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przeznaczone na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży z terenów wiejskich. Bóg zapłać! Prezydent Miasta Gdyni wraz z duszpasterzami zaprasza mieszkańców na wspólne obchody Dnia Papieskiego dziś w niedzielę pod pomnikiem Krzyży Gdyńskich pod budynkiem Urzędu Miasta o godz. 16.30.
  3. Msze św. w niedzielę wieczorem pozostają o godz. 18.30 i 20.30. Ta ostatnia to msza św. cicha bez śpiewów i organów – czas na wyciszenie.
  4. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00, przed mszą św. wieczorną. Różaniec u Sióstr Elżbietanek codziennie o godz. 17.30. Na prośbę Ojca Św. codzienny różaniec odmawiamy w intencji Kościoła kończąc go modlitwą egzorcyzmu do Św. Michała Archanioła.
  5. Małżeństwa starające się o potomstwo zapraszamy każdego 8 dnia miesiąca do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie na godz. 19.30 na adorację i modlitwę w tej intencji.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy siostry augustianki z Krakowa, które opowiedzą nam o Św. Ricie, do której nabożeństwo celebrujemy w naszej parafii każdego 22 dnia miesiąca, czyli również w przyszły poniedziałek, tym razem z udziałem sióstr z Krakowa.
  7. Przy bocznym wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Za wypominanych zmarłych modlimy się na różańcu przez całą oktawę Wszystkich Świętych. Wypominki składamy tylko w zakrystii po mszach św. wskazując dzień od 2 do 8 listopada, w którym chcemy, by były one odczytane. Osobno składamy wypominki roczne.
  8. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza parafialnego prosimy
    o składanie, uzupełnianie i aktualizowanie danych dysponentów grobu. Formularze do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Bardzo dziękujemy tym, którzy już wypełnili i złożyli deklaracje.