Ogłoszenia parafialne, XXX Niedziela Zwykła, 28.10.2018

 

  1. Na zakończenie tygodnia misyjnego po mszach św. jesienna zbiórka do puszek na wsparcie misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  2. Msze św. w niedzielę wieczorem pozostają o godz. 18.30 i 20.30
  3. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00, przed mszą św. wieczorną. Różaniec u Sióstr Elżbietanek codziennie o godz. 17.30.
  4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszy o 13. 00 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu w Kolibkach o godz. 12.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie i wymiana tajemnic Żywego różańca, oraz spotkanie dla zelatorów po mszy św. o 8.00. Do chorych Ks. Jerzy I Ks. Andrzej udają się w piątek, a Ks. Marcin i Ks. Krystian w sobotę.
  6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Św. Charbela w Libanie w dniach od 27 kwietnia do 4 maja. Program zawieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy po mszach św. w zakrystii.
  7. Przy bocznym wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Za wypominanych zmarłych modlimy się na różańcu przez całą oktawę Wszystkich Świętych. Wypominki składamy tylko w zakrystii po mszach św. wskazując dzień od 2 do 8 listopada, w którym chcemy by były odczytane. Osobno składamy wypominki roczne.
  8. Nasza parafia wraz z parafią w Gdańsku Osowej organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 10 listopada. Wyjazd o 5.30. Zapisy u Ks. Jerzego w zakrystii.
  9. Od niedzieli 11 listopada zapraszamy na II Orłowskie wieczerniki Modlitwy. W zeszłym roku przeżywaliśmy je z ks. Michałem Olszewskim, w tym roku poprowadzi je ks. Andrzej Wiecki. Tegoroczny temat to Uboga wdowa w bogatym Kościele. Zapraszamy w niedzielę 11 listopada na wszystkich mszach św. i na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i indywidualną adorację do wieczornej mszy św. A od poniedziałku 12 listopada do środy 14 listopada na czuwania modlitewne od 17. 30 – różaniec, o 18.00 msza św. z nauką i świadectwami, a po mszy św. w poniedziałek Lectio Divina, we wtorek różaniec fatimski a w środę uwielbienie i modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
  10. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza parafialnego prosimy  o składanie, uzupełnianie i aktualizowanie danych dysponentów grobu. Formularze do wypełnienia są do odebrania w zakrystii. Bardzo dziękujemy tym, którzy już wypełnili i złożyli deklaracje