Ogłoszenia parafialne, XXXIV Niedziela Zwykła, 25.11.2018

 1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli w Kościele rozpoczynamy okres adwentu. Roraty w naszej parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00 rano.
 2. Zespół szkół Administracyjno-ekonomicznych w Orłowie zaprasza na spotkanie o Stefanie Żeromskim dziś o 16.00.
 3. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ks. Stanisława Zawackiego w 20 rocznicę jego śmierci, w najbliższy wtorek, 27 listopada, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Tadeusz Ławicki, proboszcz parafii w Gdańsku Stogach, który był wieloletnim wikariuszem Ks. Zawackiego.
 4. Wszystkich pragnących wspólnie się modlić i uwielbiać Pana zapraszamy w najbliższą środę po mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na spotkanie modlitewne w kościele.
 5. Cotygodniowa adoracji Najświętszego sakramentu, jak w każdy czwartek po wieczornej mszy św. do 20.00.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy O. Zygmunta, franciszkanina, który na wszystkich mszach św. będzie mówił o Św. O. Maksymilianie i Rycerstwie Niepokalanej podsumowując wystawę obecną w naszym kościele. Po mszach św. będzie zbierał środki finansowe na cele charytatywne swojego zakonu.
 7. Młodzież zaprasza na przedstawienie Niepodległość oczami młodych, w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.30.
 8. Dominikanie w Gdańsku zapraszają na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych od 3 do 5 grudnia (pon.-śr.) o godz. 19.00 do Kaplicy Królewskiej przy bazylice Mariackiej w Gdańsku.
 9. Zespół szkół jezuickich w Gdyni zaprasza na charytatywne mikołajki dla dzieci z domu hospicyjnego, w sobotę 1 grudnia od 10.00 do 14.00.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Św. Charbela w Libanie w dniach od 27 kwietnia do 4 maja. Program zawieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy po mszach św. w zakrystii. Spotkanie organizacyjne z biurem Kaszub Travel będzie w piątek, 7 grudnia o godz. 18.30 w salce pod plebanią.
 11. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym wraz z parafią Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i Bł. Karoliny Kózkówny, przy aprobacie i patronacie honorowym Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, organizują w dniach 1–2 grudnia 2018 r. Forum Ewangelizacyjne w Hali AWF Gdańsk. Zapisy na Forum poprzez stronę internetową: gdanskieforum.odnowa.org
 12. Panie z Legionu Maryi rozprowadzają po mszach św. opłatki i świece caritas na stół wigilijny.