Ogłoszenia parafialne, I Niedziela Adwentu, 02.12.2018

 1. Rozpoczęliśmy okres adwentu. Roraty w naszej parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00 rano. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów i serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem, z których każdego dnia będzie losowana figurka Matki Bożej, którą dziecko zabiera do następnego dnia do domu. Zapraszamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 2. Wszystkich pragnących wspólnie się modlić i uwielbiać Pana zapraszamy w każdą środę po mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na spotkanie modlitewne w kościele.
 3. W czwartki w naszej parafii po koronce do Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna zakończona wspólnymi nieszporami o godz. 20.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź
  w piątek od godz. 17.00. Do chorych ks. Andrzej i ks. Jerzy udaje się
  w piątek.
 5. Przy naszej parafii jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w każdy pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w salce poradnictwa rodzinnego pod plebanią.
 6. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP. Dodatkowa msza św. o godz. 9.00. Zapraszamy również tego dnia na Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00 w czasie, której będzie możliwość modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 7. Dominikanie w Gdańsku zapraszają na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych od 3 do 5 grudnia (pon.-śr.) o godz. 19.00 do Kaplicy Królewskiej przy bazylice Mariackiej w Gdańsku.
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Św. Charbela w Libanie w dniach od 27 kwietnia do 4 maja. Program zawieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy po mszach św. w zakrystii. Spotkanie organizacyjne z biurem Kaszub Travel będzie w najbliższy piątek, 7 grudnia o godz. 18.30 w salce pod plebanią.
 9. Panie z Legionu Maryi rozprowadzają po mszach św. opłatki i świece caritas na stół wigilijny.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Z tej okazji za tydzień po mszach św. będą zbierane do puszek fundusze na ten cel.