Ogłoszenia parafialne, II Niedziela Adwentu, 09.12.2018

 1. Rozpoczęliśmy okres adwentu. Roraty w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00 rano. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów i serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem, z których każdego dnia będzie losowana figurka Matki Bożej, którą dziecko zabiera do następnego dnia do domu. Zapraszamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 2. Dziś obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Z tej okazji po mszach św. zbierane są do puszek fundusze na ten cel. Za tydzień natomiast po mszach św. będzie zbiórka na ratowanie Bazyliki św. Mikołaja OO. Dominikanów w Gdańsku.
 3. Wszystkich pragnących wspólnie się modlić i uwielbiać Pana zapraszamy w najbliższą środę po mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na spotkanie modlitewne w kościele.
 4. W najbliższy czwartek 13 grudnia przypada kolejne czuwanie fatimskie.
  Po mszy św. wieczornej różaniec, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. Spotkanie nowego kręgu rodzin w piątek. Rodziny pragnące dołączyć do formacji w Domowym Kościele prosimy o kontakt po mszy św. w zakrystii.
 6. Panie z Legionu Maryi rozprowadzają po mszach św. opłatki i świece caritas na stół wigilijny.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Festiwal Młodych w Medjugoriu w dniach od 30 lipca di 8 sierpnia. Koszt to 630 zł i 220 Euro. Program zawieszony jest w gablocie i na stronie Internetowej parafii.
  Zapisy po mszach św. w zakrystii.
 8. Grupa Charytatywna Św. Antoniego zaprasza serdecznie na XVI Świąteczny Bazar Charytatywny, który odbędzie się 16 grudnia 2018 roku. Całkowity dochód z Bazaru przeznaczony zostanie na pomoc dla Hospicjum Św. Wawrzyńca.
 9. Służba Liturgiczna naszej parafii rozprowadza sianko, które położone pod obrusem podczas wigilijnej wieczerzy symbolizuje ubóstwo stajenki, w której narodził się Pan Jezus. Wierność tradycji skłania nas do przypominania tego pięknego zwyczaju. Po Mszy Świętej prosimy rodziny aby zabrać sianko do domu za dobrowolną ofiarę. Ofiary zebrane przeznaczone będą na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza a szczególnie na wyposażenie salki parafialnej oraz na letni wyjazd. W imieniu opiekuna grupy Ks. Krystiana, serdecznie dziękujemy.