Ogłoszenia parafialne, IV Niedziela Adwentu, 23.12.2018

  1. Paniom z grupy Św. Antoniego dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie w zeszłą niedzielę kiermaszu świątecznego przy naszej parafii. Dochód w wysokości 4493,50 zł. zostanie przekazany na gdyńskie hospicjum św. Wawrzyńca.
  2. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź ostatniej szansy, dla powracających z zagranicy na święta, w godzinie miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Pasterka w dzień wigilii o godz. 22.00 i 24.00, a także w kaplicy Sióstr Elżbietanek o północy. W pierwszy dzień świąt msze św. od godz. 8.30 według porządku niedzielnego. Nie ma mszy o godz. 7.00. W drugi dzień świąt msze św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na uczelnie katolickie. Msza św. na zakończenie roku, z podziękowaniem za otrzymane łaski
    z prośbą o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok, w Sylwestra 31 grudnia o godz. 18.00.
  3. Wspólny opłatek parafialny dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii w uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólne łamanie się opłatkiem do sali pod plebanią. Na opłatek prosimy o przynoszenie ciast.
  4. Kolędę w naszej parafii rozpoczynamy po Nowym Roku. Msza św. w czasie kolęd w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Kolędę rozpoczynamy od godz. 17.00. W soboty kolędę rozpoczynamy od godz. 14.00, a msza św. wieczorna jest bez zmian o 18.00, gdyż jest to już msza z niedzieli. W niedzielę po kolędzie nie chodzimy. Porządek kolędy: 2.01. środa – Świętopełka, Balladyny i Goplany, 3.01. czwartek – Aldony, Przebendowskich, Światowida i Perkuna, 4.01. – piątek Przemysława, Popiela, Mestwina, Plażowa, Króla Jana III, Teofila Zegarskiego i Spacerowa, 5.01. sobota – Spółdzielcza, Bernardowska, Szyprów, Kaprów, Nawigatorów, Cumowników. 6.01. – Objawienie Pańskie – nie ma kolędy – nabożeństwo przy żłóbku dla dzieci o godz. 16.00. O godz. 16.30 parafialny opłatek dla wszystkich wspólnot. 7.01. poniedziałek – Orłowska i osiedle Nowe Orłowo.
  5. Nasza parafia organizuje wyjazd na Festiwal Młodych w Medugorje w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia 2019 r. Koszt to 630 zł i 220 Euro. Program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy po mszach św. w zakrystii.
  6. Panie z Legionu Maryi rozprowadzają po mszach św. opłatki i świece Caritas na stół wigilijny, a ministranci sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.