Ogłoszenia parafialne, II Niedziela zwykła, 20.01.2019

  1. Łączymy się w bólu z przeżywającym swoją tragedię miastem Gdańsk i polecamy Bożemu Miłosierdziu Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.
  2. Kolęda w naszej parafii: 01 poniedziałek – Powstania Styczniowego, Weteranów, Kombatantów, Kościelna, Ks. S. Zawackiego, 22.01 wtorek – Legionów numery parzyste od 104 do 136 w tym Altus nr 112, 23.01 środa – Legionów numery nieparzyste, Powstań Chłopskich, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego, 24.01 – czwartek – Kaczewska, Zapotoczna, Zaciszna, 25.01 piątek – Kolęda dodatkowa, dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie. Msza św. w czasie kolęd w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Kolędę rozpoczynamy od 17.00. W sobotę msza św. wieczorna jest bez zmian o 18.00, gdyż jest to już msza z niedzieli. Na kolędę dodatkową można zapisywać się w zakrystii po mszach św. lub w biurze parafialnym.
  3. Nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż, jak co miesiąc 22 stycznia, czyli w najbliższy wtorek po mszy św. tym razem z racji kolędy o 16.00. Intencje do Św. Rity składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  4. Gdynia PANAma – Światowe Dni Młodzieży w Gdyni w łączności z Pp. Franciszkiem odbędą się we Franciszkańskim Centrum Kultury w Gdyni przy parafii Św. Antoniego na Wzgórzu Św. Maksymiliana, w sobotę 26 stycznia od godz. 17.00. W programie świadectwa, konferencje, uwielbienie a na koniec o 22.00 Eucharystia.
  5. Wszystkich parafian zapraszamy do kościoła na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu Bernarda Dornowskiego z Czerwonych Gitar i Bogusława Olszonowicza w przyszłą niedzielę 27 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny. Artyści występowali już wcześniej w Orłowie na koncertach plenerowych przy Domku Żeromskiego i skansenie rybackim Towarzystwa Przyjaciół Orłowa. Po koncercie Msza św. o godz. 18.30 z udziałem artystów.
  6. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących do pierwszej komunii św. w przyszłą środę, 30 stycznia, po mszy św. o 18.45 w salce pod plebanią.
  7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Festiwal Młodych w Medugorje w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia 2019 r. Koszt to 630 zł i 220 Euro. Program wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy po mszach św. w zakrystii.
  8. Intencje mszalne zamawiamy po mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. W naszej parafii istnieje możliwość zamawiania mszy św. gregoriańskich (30 za zmarłego) i suplikacyjnych (9 mszy błagalnych).