Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019r.

  1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Bulczaka  pracującego na misjach w Białorusi, który głosił u nas w tym roku rekolekcje wielkopostne, a buduje nowy kościół w Postawach. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia go finansowo w tym dziele.
  2. Comiesięczne nabożeństwo do św. Rity z błogosławieństwem róż i ucałowaniem relikwii, dziś w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 18.30. Prośby do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu. Św. Rita jest patronką trudnych małżeństw i skonfliktowanych rodzin, dlatego w sposób szczególny zapraszamy małżeństwa i rodziny przeżywające kryzys.
  3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:  w poniedziałek wspomnienie Św. O. Pio z Pietrelciny;  w piątek św. Wincentego a Paulo; w sobotę św. Wacława.
  4. Spotkania dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w poniedziałki o godz. 16.00 i 17.00. Dzieci nie zapisane jeszcze do pierwszej komunii świętej proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio na spotkania poniedziałkowe. Zapisy młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania u ks. Krystiana w niedziele, 29 września o godz. 12.30.
  5. Dziękujemy wszystkim za pomoc i ofiary składane w kopertach na tacę przeznaczone na wymianę ogrodzenia i małą architekturę budowlaną wokół posesji domu parafialnego i plebanii, oraz rozpoczynające się jednocześnie prace przy konserwacji i zabezpieczeniu przeciwpożarowym więźby dachowej naszego kościoła oraz montażu sygnalizacji pożarowej. Dziękujemy wszystkim za wszelkie wsparcie i ofiary na ten cel. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim ich dobroć i hojność. Bóg zapłać!
  6. Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Włoch szlakiem świętych: do św. Antoniego z Padwy, Św. Franciszka i Św. Klary z Asyżu, Św. Rity z Casci, Św. Bonawentury z Civita, Św. Piotra i Pawła do Rzymu, Św. Januarego i O. Dolindo do Neapolu, do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei, do Św. O. Pio i Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Gargano, do O. Matteo D’Agnone z Serracapriola, do Cudu Eucharystycznego w Lanciano, Chusty z Manoppello i Domku Matki Bożej z Loreto, w dniach od 14 do 26 kwietnia 2020 roku, zaraz po Wielkanocy. Koszt to: 790 zł i 500 Euro. Program zawieszony jest w gablocie i na naszej stronie Internetowej. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.
  7. W tym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg powołał do siebie: + Genowefę KALINOWSKA z ul. Inżynierskiej. Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu