Ogłoszenia parafialne – XV Niedziela Zwykła 14.07.2019r.

  1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne.
  2. Witamy serdecznie wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy dobrego urlopu. Msze św. w naszej parafii są codziennie o 7.00, 8.00 i 18.00, a w niedzielę o 7.00, 8.30. 10.00, 11.30 – z udziałem dzieci, 13.00, 18.30 i 20.30 – msza ostatniej szansy, która jest sprawowana przez cały rok.
  3. W tym tygodniu, we wtorek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  4. W przyszłą niedzielę 21 lipca po mszach św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów. Przy tej okazji po mszach św., jak co roku, zbierane są środki do puszek dla misjonarzy na zakup specjalistycznych pojazdów potrzebnych na misjach, w ramach akcji Miva – jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr – letnia zbiórka na misje. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
  5. Na comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity, połączone z ucałowaniem relikwii, poświęceniem róż i odczytaniem próśb, które przed Mszą św. składamy do skrzynki przy ołtarzu, zapraszamy w przyszły poniedziałek, 22 lipca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  6. XXXIV Gdyńska Piesza Pielgrzymka z Gdyni na Jasną Górę wyrusza, jak co roku, 26 lipca i wchodzi na Jasną Górę 12 sierpnia. Możliwość zapisania się na pielgrzymkę i zasięgnięcia informacji na spotkaniach w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach w przyszłą niedzielę 21 lipca po mszy św. o godz. 18.00.
  7. W naszej parafii zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju przed wieczorną mszą św., w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. wieczornej. W każdy czwartek na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, zakończoną wspólnymi nieszporami. W każdy 13 dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie fatimskie połączone z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i z indywidualną modlitwą wstawienniczą. A w każdy 22 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Św. Rity z błogosławieństwem róż i odczytywaniem intencji, które przed Mszą św. składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  8. W zakrystii można pobrać plecaki Caritas, w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”, które wypełniamy przyborami szkolnymi dla dzieci. Plecaki należy dostarczyć z powrotem najpóźniej do 28 lipca, ponieważ trafią one do ubogich dzieci z Białorusi spędzających w Polsce wakacje.
  9. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego jest artykuł o naszym chórze parafialnym i o zmarłej niedawno wieloletniej jego dyrygent – pani Danucie Kowalczyk. Zachęcamy do lektury.
  • W tym tygodniu z naszej parafii powołał Pan Bóg do siebie: Bogumiłę Weyer z Placu Górnośląskiego. Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu …