Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie po wieczornej mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 18.30. Od soboty nabożeństwa czerwcowe.
  2. Zapraszamy na Mszę św. w 24. rocznicę święceń kapłańskich, jaką w naszej parafii będzie sprawował rocznik ks. proboszcza, jutro w poniedziałek, 27 maja, o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. o godz. 8.00. W ten dzień kapłani udadzą się również do chorych.
  4. Miesiąc czerwiec jest w naszej Ojczyźnie poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Codziennie odmawiamy litanię do NSPJ. Nasza parafia pragnie wynagrodzić Sercu Pana Jezusa grzechy, jakie ludzkość popełnia, w sposób szczególny grzechy nasze i naszej parafii, podejmując post wynagradzający o chlebie i wodzie przez cały miesiąc czerwiec. Osoby pragnące włączyć się w ten post mogą wybrać sobie jeden z kolejnych dni czerwca, podejmując się postu o chlebie i wodzie w tej intencji, przez cały ten dzień. W tym celu należy po mszach św. odebrać z zakrystii kartę danego dnia postu.
  5. Rozpoczynamy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w 2020 roku. Uczniów klas ósmych szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dziś w niedzielę 26 maja o godzinie 12.30 w salce pod plebanią.
  6. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, jest obchodzone w naszej Ojczyźnie XII Święto Dziękczynienia. Z tej okazji będą zbierane do puszek po mszach św. ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego za wolność.
  7. Spotkanie organizacyjne chętnych, którzy zgłosili się do pomocy w przygotowaniu kawiarenki parafialnej, w niedzielę 16 czerwca o godzinie 12.30 w salce przy biurze parafialnym.
  8. Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych od dziś, niedzieli 26 maja do środy 29 maja, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Strzyży, przy ul. Gomółki 9. Dziś w niedzielę msza św. z nauką o godz. 15.00, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00.
  9. W niedzielę 16 czerwca wspólnota Świętego Antoniego organizuje coroczną akcję „Skarby ze stryszka”. W związku z tą inicjatywą, bardzo prosimy o przynoszenie rzeczy (za wyjątkiem odzieży) które można zostawiać na plebani albo w salce przy biurze parafialnym. Za wszelką życzliwość i zaangażowanie dziękujemy.