Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu, 17.03.2019

 1. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. Andrzej Bulczak z Białorusi. Witamy go serdecznie. Spotkania rekolekcyjne w tygodniu, od poniedziałku do środy: dla dorosłych Msza św. z nauką o 8.00 i 18.00; nauki dla klas I-II-III szkoły podstawowej o 10.00, dla klas IV-V-VI o 11.30 i dla uczniów gimnazjum i VII i VIII klasy szkoły podstawowej o 13.00. Msza św. z nauką dla pracujących i młodzieży studiującej, pracującej i szkół ponadgimnazjalnych o 20.30. Spowiedź pół godziny przed mszą św. Rekolekcje dla dzieci będzie prowadził autor Rymowanych Ewangelii Romcio Tomcio, którego również serdecznie witamy i który po ogłoszeniach, krótko opowie nam o swojej twórczości.
 2. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 17.30, przygotowywana przez: Marana Tha 22 marca, Grupę św. Hieronima 29 marca, Legion Maryi 5 kwietnia, Neokatechumenat 12 kwietnia. W kaplicy Sióstr Elżbietanek Droga Krzyżowa i msza św. w piątki o 17.30.
 3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na popołudniową indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynać będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a kończyć Gorzkie Żale o 17.30. Dziś wyjątkowo nie ma adoracji, a w jej miejsce będziemy mogli zobaczyć spektakl „Męka Św. Maksymiliana”, przygotowany przez braci franciszkanów z Niepokalanowa, o godz. 17.00, po którym odśpiewamy Gorzkie Żale. Przed spektaklem trzeba będzie przygotować kościół, dlatego wyjątkowo dziś adoracji nie będzie. Zapraszamy serdecznie na 17.00.
 4. Szkoła Podstawowa nr 8, przy ul. Orłowskiej, zaprasza na dzień otwarty w najbliższą sobotę, 23 marca w godzinach 10.00-13.00.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Pustelni Czatachowa koło Częstochowy na czuwanie prowadzone przez O. Daniela w sobotę i niedzielę 23 i 24 marca. Koszt to 175 zł. Zapisy w zakrystii i u pani Basi.
 6. Jak w każdy 22 dzień miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Św. Rity z poświęceniem róż, w najbliższy piątek po mszy wieczornej. Intencje składamy do skrzynki przy ołtarzu przed mszą św.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorja w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia. Zapisy po mszach św. w zakrystii.
 8. Zapraszamy na wspólne uwielbienie, połączone z prowadzoną medytacją Pisma św. przed Najświętszym Sakramentem, po mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca. Najbliższe takie spotkanie będzie w piątek, 5 kwietnia.
 9. Przy ołtarzu M.B. Fatimskiej jest wystawiona skarbonka „SOS na pomoc dzieciom”, do której można składać ofiary na obiady dla dzieci ze szkół znajdujących się na terenie parafii. Od lutego w ramach tej akcji jest wspomaganych jedenaścioro dzieci.
 10. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego zapraszamy na próby zespołu Immaculata, które odbywają się w każdy piątek, o godz. 18.00, w sali nad biurem parafialnym.
 11. Pragniemy podjąć inicjatywę utworzenia „kawiarenki parafialnej”. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć się tego zadania (wyposażenia miejsca, systematycznego przygotowania ciast i obsługi przyjmowania gości) prosimy o kontakt z Ks. Krystianem