Występujemy, działamy!

Chór bierze czynny udział w uroczystościach upamiętniających najważniejsze wydarzenia w historii Gdyni i całego Trójmiasta: Święto Morza, Rocznica Odzyskania Niepodległości, Wydarzeń Grudniowych i innych.

Chór występował podczas wszystkich historycznych wizyt Jana Pawła II. Każdego roku występuje wraz z połączonymi chórami archidiecezji w uroczystościach patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, koncertach kolęd i wszelkich uroczystości kościelnych.

W repertuarze chóru są utwory o tematyce sakralnej takich kompozytorów jak: J. F. Heandel, S. Moniuszko, G. Verdi, J. Maklakiewicz, A. Wiktorski, F. Nowowiejski, O. Fr. Lesiński, St. Kwiatkowski i inni.

Zapraszamy do współpracy!

• Zapraszamy do współpracy w poniedziałki o 18.00 i czwartki o 17.30.
  • Spotkania odbywają się w salce pod plebanią.

Historia Chóru

Czy wiesz, że nasz parafialny chór ma piękną kartę zapisaną w historii polskiego śpiewu chóralnego.

• Został założony przez O. Paulina Zabdyra 11 listopada 1945 do posługi śpiewaczej przy klasztorze Jezuitów w Gdyni.
  • W latach 1946 do 1966 r. chórem kierował O. Franciszek Lesiński – muzyk i kompozytor, , muzyk i kompozytor wielu utworów do dziś wykonywanych przez chór, zwłaszcza kolęd i pastorałek. O. Franciszek, współpracując z orkiestrą i zespołem teatralnym, przyczynił się do wielu sukcesów w konkursach i festiwalach pieśni religijnych i świeckich.
  • Od 1978 r. chór zyskał wspaniałego opiekuna w osobie ówczesnego Proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Gdyni Orłowie – Ks. Stanisława Zawackiego.
  • Po kilku krótkich okresach współpracy z innymi dyrygentami kierownictwo muzyczne chóru objęła Pani Danuta Kowalczyk. Skupiła wokół siebie wszystkich,
    którzy kochają śpiew i muzykę chóralną, doskonaląc warsztat śpiewaczy chórzystów. Chór brał czynny udział w wielu wydarzeniach z życia kościoła, festiwalach, a także
    upamiętniających wydarzenia w historii Gdyni, dając uroczystą oprawę muzyczną.
  • W chwili obecnej, po odejściu naszej Pani Dyrygent do Domu Ojca, chórem kieruje Pani Katarzyna Herrmann.