Księża aktualnie pracujący w parafii

PROBOSZCZ

Ksiądz Kanonik Krzysztof Rybka

Ks. Proboszcz przyjął święcenia kapłańskie w 1983 roku. Zaraz po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie oraz w parafii  Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim. W latach 1986-1988 odbywał studia biblijne w Rzymie, następnie pracował w  parafii p.w. Świętej  Trójcy w Gdańsku Oliwie oraz parafii Świętej  Barbary w Gdańsku. Od 1999 roku jest proboszczem naszej parafii.
Ks. Proboszcz lubi chodzić po górach, jeździć na rowerze oraz obejrzeć dobry film. Interesuje się też koszykówką oraz muzyką poważną.

WIKARIUSZE:

1. Ks. mgr Andrzej Jereczek – wikariusz, kapelan szpitali w Gdyni Redłowie

Ks. Andrzej przyjął święcenia kapłańskie w 1985 roku. Pracował między innymi w parafii Bożego Ciała na Morenie, parafii Opatrzności Bożej na Zaspie, Św. Leona Wielkiego w Wejherowie, Św. Piotra i Pawła w Gdańsku oraz Św. Michała Archanioła w  Starzynie. Obecnie ks. Andrzej jest kapelanem w Szpitalu Morskim im PCK w Gdyni oraz szpitala  Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Interesuje się pielgrzymowaniem po różnych zakątkach świata, jego specjalnością są pielgrzymki samolotowe.

2. Ks. mgr lic. Henryk Mruczkowski – wikariusz

Ks Henryk przyjął święcenia kapłańskie w 2010 roku; pochodzi z Luzina. Zanim zaczął  pracę w naszej parafii, pracował jako wikariusz w parafii p.w. Ducha Św.  i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni-Obłużu oraz w parafii Św. Judy  Tadeusza  w Gdańsku. W naszej parafii opiekuje się Wspólnotą Św.  Hieronima oraz Wspólnotą Neokatechumenalną;  uczy również religii w SP nr 8.
W nielicznych wolnych chwilach ks. Henryk studiuje teologię duchowości oraz łamie nogi na nartach. Interesuje się motoryzacją i sportem (szczególnie koszykówką);  lubi też chodzić na piesze pielgrzymki.

3. Ks. mgr Wojciech Tychnowski-  wikariusz

Ks. Wojciech  święcenia kapłańskie przyjął w roku 1994.   W parafii zajmuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz sprawuje opiekę nad  Kołem  Żywego Różańca.

POMOC DUSZPASTERSKA

Ks. Jerzy Maliński       – pomoc duszpasterska

Ks. Jerzy pochodzi z Przywidza. Święcenia  kapłańskie przyjął  w 1988 roku. Zaraz po święceniach pracował jako kapelan w szpitalu w Pucku oraz w sanatorium w Sopocie.
Ks. Jerzy ma dużą praktykę duszpasterską:  pracował jako wikariusz parafii Św. Michała w Sopocie,  w parafii w Łęgowie,  parafii Św. Piotra i Pawła w Pucku, bł.  Edmunda Bojanowskiego w Rumii,  Św.  Andrzeja Boboli w Sopocie, NMP Nieustajacej Pomocy w Redzie, bł. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku i w parafii p.w. Św. Jadwigi na Karwinach. Ks. Jerzy był również proboszczem w parafii w Tyłowie. Interesuje się muzyką poważną, teatrem muzycznym, lubi również wycieczki krajoznawcze po Kaszubach.