Księża aktualnie pracujący w parafii

PROBOSZCZ

Ksiądz Kanonik dr Tomasz Biedrzycki

Ks. Tomasz Biedrzycki przyjął święcenia kapłańskie w 1995 roku.  W latach 1998-2003 studiował na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat z zakresu nauk społecznych.  Jest wykładowcą w Gdańskim Seminarium Duchownym. Od 2008 roku był proboszczem w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Gdańsku Złotej Karczmie. Dnia 28 maja 2017 roku  został oddelegowany przez ks. Biskupa do pracy w naszej parafii.

WIKARIUSZE:

1. Ks. mgr Andrzej Jereczek – wikariusz, kapelan szpitali w Gdyni Redłowie

2. Ks. mgr   Krystian Klimek – wikariusz

POMOC DUSZPASTERSKA:

1. Ks. dr Marcin Gałczyński –  pomoc duszpasterska

2.  Ks. Jerzy Maliński       – pomoc duszpasterska

Ks. Jerzy pochodzi z Przywidza. Święcenia  kapłańskie przyjął  w 1988 roku. Zaraz po święceniach pracował jako kapelan w szpitalu w Pucku oraz w sanatorium w Sopocie.
Ks. Jerzy ma dużą praktykę duszpasterską:  pracował jako wikariusz parafii Św. Michała w Sopocie,  w parafii w Łęgowie,  parafii Św. Piotra i Pawła w Pucku, bł.  Edmunda Bojanowskiego w Rumii,  Św.  Andrzeja Boboli w Sopocie, NMP Nieustajacej Pomocy w Redzie, bł. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku i w parafii p.w. Św. Jadwigi na Karwinach. Ks. Jerzy był również proboszczem w parafii w Tyłowie. Interesuje się muzyką poważną, teatrem muzycznym, lubi również wycieczki krajoznawcze po Kaszubach.