LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Służba Liturgiczna Ołtarza parafii Batki Boskiej Bolesnej działa prężnie od wielu lat. Obecnym opiekunem ministrantów i lektorów jest ks. Wojciech Tychnowski. Pełni on tę funkcje od września 2015 roku.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim służba Panu Bogu przy ołtarzu w czasie mszy świętej. Bycie blisko sprawowanej liturgii zobowiązuje do godnej postawy czy to w kościele czy po za nim w życiu codziennym. Podstawowym zadaniem członka Liturgicznej Służby Ołtarza jest uczestnictwo w wybranych przez siebie wcześniej dyżurach. Jeden przypada na dzień powszedni, a drugi na niedziel. Owe dyżury są obowiązkowe. Lektorzy, ministranci czy aspiranci uczestniczą również w tzw. asystach czyli służbie na dużych uroczystościach kościelnych taki jak: Święte Triduum Paschalne, Boże Ciało czy odpust parafialny. Poprzedza je próba asysty. Za wszelką aktywność ministranci są nagradzani punktami. W miesiącach grudniu i styczniu ministranci pomagają księżom w kolędach. Udział w wizytach duszpasterskich je ściśle powiązany z liczbą zdobytych punktów.

W poprzednich latach staraliśmy się w ramach integracji organizować wspólne wyjścia do kina czy na kręgle. Nie zabrakło również wyjazdów kilkudniowych, głownie w wakacje, na Kaszuby czy na Półwysep Helski. Wieczory umilaliśmy sobie seansem filmowym zajadając przy tym pizzę i inne, przygotowane przez nas wcześniej, smakołyki.

Jesteśmy otwartą grupą. Każda nowa osoba w naszych szeregach jest mile widziana. Ministrantura to bliskość z Panem Bogiem, odpowiedniość zasady, ale również nowi ludzie, nowe znajomości, wspólne spędzanie czasu i wspólna zabawa.

NIE CZEKAJ, NIE ZASTANAWIAJ SIĘ, NIE ROZMYŚLAJ. DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZIŚ.

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE !!!!

ZBIÓRKI MINISTRANTÓW ODBYWAJĄ  SIĘ W PIERWSZY I TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. O GODZINIE 18:00.

Informacje teoretyczne i praktyczne dla ministrantów