OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 26 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.09.2016

 1. W poniedziałek nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 17.30. .
 2. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 3. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nowenna przed uroczystością Intronizacji Jezusa Chrystusa.
 4. W sobotę, 1 października, rozpoczynają się październikowe nabożeństwa różańcowe, które w kościele będą codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
 5. Msze święte w październiku w dni powszednie w kaplicy Sióstr Elżbietanek będą o godz. 7.00, poza wtorkiem i pierwszym piątkiem miesiąca, a różaniec będzie codziennie o godz. 17.30.
 6. W sobotę zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę świętą o godz. 8.00 i nabożeństwo różańcowe. Chorych odwiedzi ks. Wojciech.
 7. W październiku mija 13 lat od powołania wspólnoty Legion Maryi. Wspólnota spotyka się co tydzień na modlitwie i pracuje wytrwale nad rozwojem i pogłębieniem duchowości legionowej wg św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Członkowie wspólnoty chętnie włączają się do pracy na rzecz parafii. Zapraszamy chętnych na spotkania Legionu w każdą sobotę po Mszy świętej o godz. 8.00 do salki parafialnej.
 8. Zachęcamy do głosowania na projekty budżetu obywatelskiego. Szczególnej uwadze parafian polecamy projekt oświetlenia ulicy Kościelnej. Fragment ulicy od cmentarza w stronę ulicy Wielkopolskiej tonie w ciemności. Brak oświetlenia staje się uciążliwy szczególnie w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Komu zależy na zlikwidowaniu ciemności na ulicy Kościelnej temu ułatwiamy dziś oddanie głosu na ten projekt budżetu w domu parafialnym.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa niedzielnego.
 10. Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Danutę Kolejewską, Reginę Wyszecką, Annę Irla i Zbigniewa Tredera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 11. W tygodniu przeżywać będziemy następujące wspomnienia: we wtorek św. Wincentego a Paulo, we środę św. Wacława, w czwartek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.09.2016
 

 1. W dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła, możemy złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi we Włoszech.
 2. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 17.30.
 3. Ważne ogłoszenie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katechezy w salce katechetycznej w parafii odbywają się w środy lub czwartki o godz. 17.00.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do 20.00.
 5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Na zakończenie Roku Miłosierdzia w Polsce, 19 listopada 2016 r., w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie odbędą się uroczystości Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Króla Miłosierdzia. Grupa Intronizacji Jezusa Chrystusa działająca w naszej parafii zaprasza na nowennę przed tą uroczystością, która będzie trwała przez dziewięć tygodni. Początek nowenny w najbliższy piątek o godz. 17.30.
 6. W piątek o godz. 16.00 próba scholi dziecięcej w sali na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Rada ds. Rodziny KEP zaprasza delegacje małżonków na Jasną Górę, gdzie małżonkowie ponowią przysięgę małżeńską, zaś inne pary małżeńskie zachęca, aby w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi w Częstochowie uczynili to w swoich parafiach. W przyszłą niedzielę małżonkowie naszej parafii będą mogli odnowić małżeńskie śluby podczas każdej Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania wcześniej z Sakramentu Pokuty i Pojednania, do przyjścia razem na Eucharystię wraz ze swoim współmałżonkiem i dziećmi.
 8. Zachęcamy do lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Jasia.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w przygotowaniu odpustu parafialnego.
 10. We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we środę święto Apostoła Mateusza, w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.