—————————————————————————-

Dziękujemy ks. Henrykowi i ks. Wojciechowi 

Serdecznie dziękujemy księdzu Henrykowi i księdzu Wojciechowi za posługę w naszej parafii i życzymy szczęścia i błogosławieństwa Bożego w nowych parafiach w Redzie i Pruszczu Gdańskim.

——————————————————————————————————————————————————- 

 

Ks. mgr lic. Henryk Mruczkowski – wikariusz

 
 

 
Ks Henryk przyjął święcenia kapłańskie w 2010 roku; pochodzi z Luzina. Zanim zaczął  pracę w naszej parafii, pracował jako wikariusz w parafii p.w. Ducha Św.  i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni-Obłużu oraz w parafii Św. Judy  Tadeusza  w Gdańsku. W naszej parafii opiekuje się Wspólnotą Św.  Hieronima oraz Wspólnotą Neokatechumenalną;  uczy również religii w SP nr 8.
W nielicznych wolnych chwilach ks. Henryk studiuje teologię duchowości oraz łamie nogi na nartach. Interesuje się motoryzacją i sportem (szczególnie koszykówką);  lubi też chodzić na piesze pielgrzymki.

—————————————————————————-

Rekolekcje parafialne

Serdecznie dziękujemy księdzu Michałowi za wygłoszenie pięknych rekolekcji. 

 

Aby ich owoce pozostały w nas na dłużej, zapoznajmy się z pełną wersją listu Papieża Franciszka, 

„MISERICORDIA ET MISERA”


Rekolekcje Miłosierdzia

,,Przytulona Cudzołożnica”

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Gdyni Orłowie

12-15 listopada 2017r.

Ks. Michał Olszewski, Grupa Profeto

Czy podczas tych Rekolekcji spotkasz Jezusa?

Niedziela 12. 11. 2017r.

Miłosierdzie Boże i Koronka – Poniedziałek 13. 11. 2017r.

Maryja i Różaniec Fatimski – Wtorek 14. 11. 2017r.

Tajemnica Krzyża – Środa 15. 11. 2017r.

Uwielbienie  i Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00 Koronka, 18.00, Pon, Wt, Śr 8.00, 19.00

 

Szczegółowe informacje- ulotka

 

——————————————————————————————-

Koncert pieśni patriotycznych

W sobotę 11 listopada o godzinie 18.00 odbyła się  na Msza Święta  w intencji Ojczyzny, którą uświetnił występ naszego chóru parafialnego „Stella Maris”.

Po Mszy św. odbył  się krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru przeplatanych poezją o tematyce patriotycznej.

 

—————————————————————————————–

Różaniec do granic

Nasz kościół był jednym z 320 kościołów stacyjnym w akcji „Różaniec Do Granic”, która dzisiaj, w pierwszą
sobotę października, zgromadziła wielu naszych parafian i gości przyjezdnych z różnych stron Polski na molo w Orłowie.

Modliliśmy się wszyscy o pokój w Polsce i na świecie, zjednoczeni we wspólnej modlitwie z tysiącami ludzi, którzy
z różańcem w dłoni stanęli wzdłuż zatoki i naszej morskiej granicy.

Dziękujemy parafianom za liczny udział w modlitwie na molo i włączenie się w przygotowaniu poczęstunku dla naszych
gości spoza parafii.

 Zdjęcia pochodzą od p. Franciszka oraz od zespołu Immaculata- dziękujemy!!!  


Misje parafialne

Drodzy Parafianie

Wiele razy przeżywaliśmy już w swoich rodzinach wydarzenia, które zapadały głęboko w nasze serca tylko dlatego, że byliśmy zaangażowani w nie całym sobą – umysłem, wolą i uczuciami. Zbliża się czas Misji Świętych w naszej Rodzinie Parafialnej. Jest to czas szczególny. Jest to czas łaski, w którym Pan Jezus – tak jak przed dwoma tysiącami lat – pragnie osobiście spotkać się z każdym z nas, by nas uszczęśliwić i obdarzyć potrzebnymi łaskami.

Dziś, tak jak wówczas, wielu jest zagubionych, utrudzonych, zmęczonych czy chorych. Są radośni i smutni, mający się dobrze i potrzebujący. A wszystkim nam potrzeba czasu, by odetchnąć, odpocząć i nabrać nowych sił do życia w pełni chrześcijańskiego. Taką możliwość zatrzymania się, zadumy i refleksji jest czas Misji Świętych. Jest to dobra sposobność, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny rachunek sumienia, by to co chore – uleczyć, to co pokrzywione – wyprostować, a za wszelkie dobro – podziękować.

Droga Siostro i Drogi Bracie, przyjmij serdecznie zaproszenie do uczestnictwa w Misjach Świętych. Jest to wydarzenie wyjątkowe. Ostatnie Misje przeżywaliśmy w 2005 roku. Obecnie misje odbywamy w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w Roku św. Brata Alberta. Są one szansą – może dla wielu ostatnią – odczytania celu i sensu życia w trudzie codzienności. Niech nikogo z nas nie zabraknie! Polecając Was przed Bogiem proszę wszystkich o osobistą i rodzinną modlitwę za Misje, za Ojców Misjonarzy i za naszą Rodzinę Parafialną.

Wasz Proboszcz Ksiądz Kanonik Tomasz Biedrzycki  

wraz z Misjonarzami i Duszpasterzami

 

                              Misje parafialne- szczegółowy program do pobrania 

—————————————————————————————————————————————-

Dziękujemy Siostrze Anicecie!

 

 Siostra Aniceta

 

Siostra Aniceta pochodzi z Olsztyna.
Od ponad 20 lat jest Serafitką,ukończyła studia z teologii na KUL-u. Zanim przyjechała do Gdyni pracowała jako katechetka w Poznaniu, Gdańsku, Rakoniewicach, Nieszawie i Lesznie. W wolnych chwilach sięga po dobrą książkę lub wsiada na rower i poznaje okolice. Gra także na gitarze oraz lubi przedstawienia teatralne.

 

Z decyzją Siostry Prowincjalnej CMBB   siostra  Aniceta dostała zmianę na nową placówkę do Chodzieży aby tam pełnić Wolę Bożą.
Dziękujemy za ten czas choć krótki w naszej parafii lecz obfity.
Niech Pani Bolesna tuli Siostrę Anicetę do swego serca  a Dobry Bóg błogosławi Siostrze każdego dnia 
                                                                       

                                                                                             Bóg zapłać!!!
 – z darem modlitwy – Parafianie

—————————————————————————————————————

 Sukces zespołu Immaculata

W poniedziałek 28 sierpnia odbył się Finał  18-tego Metropolitalnego Konkursu Piosenki Religijnej w Jastarnii, w którym uczestniczył nasz zespół Immaculata.
Zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii piosenka estradowa wykonując pieśń „Cała ziemio wołaj”.
                                                                             Gratulujemy serdecznie!

——————————————————————————————————————————————

ZAKOPANE- LATO 2017

W dniach 24 czerwca- 2 lipca odbyła się wycieczka do Zakopanego dla dzieci z naszej parafii. Pojechaliśmy z siostrą Wioletą i siostrą Anicetą- bardzo się cieszymy, że mógł być z nami również ks. Krzysztof Rybka.

Pogoda dopisała, przeżyliśmy piękne chwile. Mieszkaliśmy u sióstr Urszulanek, które przyrządzały nam pyszne posiłki. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy świętej i zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc. Zdobyliśmy Nosal, odwiedziliśmy Rusinową Polanę, gdzie niektórzy z nas wspięli się na Gęsią Szyję, spacerowaliśmy Doliną Kościeliską  odwiedzając po drodze jaskinie, odwiedziliśmy Czarny Staw Gąsienicowy- bardzo dziękujemy naszej pani przewodnik Agnieszce Sawickiej za bezpieczne prowadzenie nas   górskimi szlakami!

Odwiedziliśmy również miasto Jana Pawła II- Wadowice oraz Kalwarię Zebrzydowską, a także park miniatur w Inwałdzie. Ostatniego dnia wjechaliśmy kolejką (i zjechaliśmy :)) na Gubałówkę oraz odwiedziliśmy Krupówki.

W wolnych chwilach spędzaliśmy czas razem ze sobą, uczestnicząc w różnych grach, zabawach i konkursach.    

Zdjęcia znajdują się  w Galerii.

————————————————————————————————————————–
Z WIZYTĄ W SOPOCIE
19 czerwca 2017 roku uczniowie sp.nr 8 w Orłowie wybrali się do parafii  Świętego Bernarda  Sopocie, gdzie proboszczem jest nasz były proboszcz ks. Krzysztof Rybka.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 3a, 3b, 3c (wraz z panią Marzeną Piasecką),  kilku uczniów z klas czwartych, siostra Wioleta,  Ksiądz Henryk, Ksiądz Jerzy i wszyscy nowi ministranci.
Po drodze do kościoła spotkaliśmy księdza Proboszcza Krzysztofa.
Pod kościołem śpiewaliśmy księdzu piosenkę ,,dobrze że jesteś”.
Potem ksiądz zaprowadził nas do kawiarenki gdzie można było się napić i zostawić rzeczy. Następnie poszliśmy na mszę świętą którą odprawił ks Proboszcz. Po mszy znów poszliśmy do kawiarenki na poczęstunek. Pod koniec ksiądz opowiedział nam o rzeźbach, które stoją przed kościołem.

 

 


W niedzielę 18 czerwca 2017 na Mszy św. o godzinie 11:30 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.  

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego ministro i oznacza służenie posługiwanie, niesienie pomocy. W kościele katolickim ministrant to osoba posługująca wspólnocie podczas Eucharystii oraz przy sprawowaniu innych nabożeństw,

Ministranci nie przyjmują święceń, są osobami świeckimi, jednak po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej posługi.   

Gratulujemy nowo ustanowionym ministrantom: Maksowi, Szymonowi, Nikodemowi, Kubie i Adrianowi i dzielimy ich radość ze służby przy Chrystusowym Ołtarzu.

Dziękujemy Anetce i panu Franciszkowi za zrobienie pięknych zdjęć podczas tej uroczystości. Osoby zainteresowane zdjęciami mogą pisać pod adres: parafiaorlowo@gmail.com 

—————————————————————————————————————

                       Podziękowania dla księdza Krzysztofa.

—————————————————————————————————————

Wycieczka do Zakopanego
W dniach 14-21 stycznia wybraliśmy się wraz z księdzem Proboszczem, siostrą Wiolettą i siostrą Anicetą do Zakopanego. Pogoda dopisała wspaniale! Odwiedziliśmy też Kraków i Częstochowę.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii.

 


—————————————————————————————————————–


 

Tegoroczne jasełka – przedstawienie „Opatrzność”

18 grudnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, odbyły się w naszej parafii jasełka pt: „Opatrzność”. W jasełkach wziął udział Ks. Proboszcz wraz z Kapłanami pracującymi w naszej Parafii, parafianie oraz młodzież z zespołu Immaculata.

Jasełka te opowiadają o pięknej miłości jaką darzył św. Józef – Maryję, o ich trudnościach podczas szukania miejsca, by mógł urodzić się mały chłopiec- Syn Boży, mówią też o bólu jaki przeżywali, kiedy usłyszeli o Herodzie i zabójstwie niewinnych Betlejemskich dzieci.

Może znajdziecie chwilę, aby wspólnie z nami przeżyć ten dzień jeszcze raz i jeszcze bardziej przybliżyć się do tej wielkiej i niepojętej tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

Wszystkich tych, którzy nie mogli być z nami zapraszamy do obejrzenia filmiku.

       Zespół Immaculata – Przedstawienie „Opatrzność”