Dziękujemy Siostrze Anicecie!

Z decyzją Siostry Prowincjalnej CMBB   siostra  Aniceta dostała zmianę na nową placówkę do Chodzieży aby tam pełnić Wolę Bożą.
Dziękujemy za ten czas choć krótki w naszej parafii lecz obfity.
Niech Pani Bolesna tuli Siostrę Anicetę do swego serca  a Dobry Bóg błogosławi Siostrze każdego dnia

Bóg zapłać!!!
 – z darem modlitwy – Parafianie

—————————————————————————————————————————————–

Sukces zespołu Immaculata

W poniedziałek 28 sierpnia odbył się Finał  18-tego Metropolitalnego Konkursu Piosenki Religijnej w Jastarnii, w którym uczestniczył nasz zespół Immaculata.

Zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii piosenka estradowa wykonując pieśń „Cała ziemio wołaj”.

Gratulujemy serdecznie!

——————————————————————————————————————————————

ZAKOPANE- LATO 2017

W dniach 24 czerwca- 2 lipca odbyła się wycieczka do Zakopanego dla dzieci z naszej parafii. Pojechaliśmy z siostrą Wioletą i siostrą Anicetą- bardzo się cieszymy, że mógł być z nami również ks. Krzysztof Rybka.

Pogoda dopisała, przeżyliśmy piękne chwile. Mieszkaliśmy u sióstr Urszulanek, które przyrządzały nam pyszne posiłki. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy świętej i zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc. Zdobyliśmy Nosal, odwiedziliśmy Rusinową Polanę, gdzie niektórzy z nas wspięli się na Gęsią Szyję, spacerowaliśmy Doliną Kościeliską  odwiedzając po drodze jaskinie, odwiedziliśmy Czarny Staw Gąsienicowy- bardzo dziękujemy naszej pani przewodnik Agnieszce Sawickiej za bezpieczne prowadzenie nas   górskimi szlakami!

Odwiedziliśmy również miasto Jana Pawła II- Wadowice oraz Kalwarię Zebrzydowską, a także park miniatur w Inwałdzie. Ostatniego dnia wjechaliśmy kolejką (i zjechaliśmy :)) na Gubałówkę oraz odwiedziliśmy Krupówki.

W wolnych chwilach spędzaliśmy czas razem ze sobą, uczestnicząc w różnych grach, zabawach i konkursach.

Zdjęcia znajdują się  w Galerii.

————————————————————————————————————————–
Z WIZYTĄ W SOPOCIE
19 czerwca 2017 roku uczniowie sp.nr 8 w Orłowie wybrali się do parafii  Świętego Bernarda  Sopocie, gdzie proboszczem jest nasz były proboszcz ks. Krzysztof Rybka.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 3a, 3b, 3c (wraz z panią Marzeną Piasecką),  kilku uczniów z klas czwartych, siostra Wioleta,  Ksiądz Henryk, Ksiądz Jerzy i wszyscy nowi ministranci.
Po drodze do kościoła spotkaliśmy księdza Proboszcza Krzysztofa.
Pod kościołem śpiewaliśmy księdzu piosenkę ,,dobrze że jesteś”.
Potem ksiądz zaprowadził nas do kawiarenki gdzie można było się napić i zostawić rzeczy. Następnie poszliśmy na mszę świętą którą odprawił ks Proboszcz. Po mszy znów poszliśmy do kawiarenki na poczęstunek. Pod koniec ksiądz opowiedział nam o rzeźbach, które stoją przed kościołem.

W niedzielę 18 czerwca 2017 na Mszy św. o godzinie 11:30 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego ministro i oznacza służenie posługiwanie, niesienie pomocy. W kościele katolickim ministrant to osoba posługująca wspólnocie podczas Eucharystii oraz przy sprawowaniu innych nabożeństw,

Ministranci nie przyjmują święceń, są osobami świeckimi, jednak po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej posługi.

Gratulujemy nowo ustanowionym ministrantom: Maksowi, Szymonowi, Nikodemowi, Kubie i Adrianowi i dzielimy ich radość ze służby przy Chrystusowym Ołtarzu.

Dziękujemy Anetce i panu Franciszkowi za zrobienie pięknych zdjęć podczas tej uroczystości. Osoby zainteresowane zdjęciami mogą pisać pod adres: parafiaorlowo@gmail.com

—————————————————————————————————————

Podziękowania dla księdza Krzysztofa.

—————————————————————————————————————

Wycieczka do Zakopanego
W dniach 14-21 stycznia wybraliśmy się wraz z księdzem Proboszczem, siostrą Wiolettą i siostrą Anicetą do Zakopanego. Pogoda dopisała wspaniale! Odwiedziliśmy też Kraków i Częstochowę.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii.

—————————————————————————————————————–

Tegoroczne jasełka – przedstawienie „Opatrzność”

18 grudnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, odbyły się w naszej parafii jasełka pt: „Opatrzność”. W jasełkach wziął udział Ks. Proboszcz wraz z Kapłanami pracującymi w naszej Parafii, parafianie oraz młodzież z zespołu Immaculata.

Jasełka te opowiadają o pięknej miłości jaką darzył św. Józef – Maryję, o ich trudnościach podczas szukania miejsca, by mógł urodzić się mały chłopiec- Syn Boży, mówią też o bólu jaki przeżywali, kiedy usłyszeli o Herodzie i zabójstwie niewinnych Betlejemskich dzieci.

Może znajdziecie chwilę, aby wspólnie z nami przeżyć ten dzień jeszcze raz i jeszcze bardziej przybliżyć się do tej wielkiej i niepojętej tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

Wszystkich tych, którzy nie mogli być z nami zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Zespół Immaculata – Przedstawienie „Opatrzność”